Konto

Pekao SA z Orkiestrą

Pekao SA znów gra w duecie z Orkiestrą

Już 10 stycznia w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas XVIII Wielkiego Finału. Pełnoletniość zobowiązuje, również do atrakcyjnych prezentów. Na 18-te urodziny Bank Pekao SA przekaże Fundacji Orkiestry darowiznę o wartości miliona złotych. Dodatkowo, jak zawsze, ponad 1 200 pracowników w ok. 100 oddziałach banku z całej Polski będzie charytatywnie pracować na rzecz Orkiestry sortując, licząc i zabezpieczając pieniądze zebrane do puszek z czerwonymi serduszkami.

Wartość darowizny od Banku Pekao po raz drugi z rzędu sięgnie rekordowego miliona złotych. Podobnie jak przed rokiem, całość darowizny zostanie przeznaczona przez Fundację Jurka Owsiaka na rzecz oddziałów onkologii dziecięcej. Bank Pekao od 11 lat dzierży również zaszczytny tytuł bankiera WOŚP. W całej Polsce wolontariusze – pracownicy Banku będą 10 stycznia pracować charytatywnie licząc oraz zabezpieczając pieniądze zebrane przez Orkiestrę. Do pracy w sztabach WOŚP i oddziałach zgłosiło się ponad 1 200 bankowych wolontariuszy.

?To mój ostatni Finał w roli Prezesa Pekao SA, ale na pewno nie ostatni, w który jestem zaangażowany. I na pewni nie ostatni, w którym z ekipą Jurka Owsiaka gra ekipa spod znaku Żubra. Ja i moi koledzy z Banku Pekao wierzymy głęboko, że jako jedna z najważniejszych instytucji finansowych w Polsce mamy obowiązek, a zarazem przywilej, udziału w najważniejszych inicjatywach społecznych. Wśród nich jedną z kluczowych jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która rokrocznie uwalnia energię milionów dobrych serc w Polsce, ale również poza jej granicami” – powiedział Jan Krzysztof Bielecki, Prezes Zarządu Banku Pekao SA.

Bank wspiera finansowo i współpracuje z Fundacją nie tylko raz w roku, przy okazji finału. Całościowo obsługujemy Fundację WOŚP, zapewniając jej kompleksowe rozwiązania finansowe. Współpracujemy z Fundacją również przy realizacji programu edukacyjnego ?Ratujemy i uczymy ratować”. Program ma na celu szkolenie dzieci i ich nauczycieli z zasad pierwszej pomocy. Tą cenną umiejętność w ciągu 4 lat przyswoiło ponad 1 milion dzieci w całej Polsce.

—————————————————————-

Bank Pekao SA działa od 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej i wiodącym bankiem w Polsce pod względem kapitalizacji rynkowej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 3 800 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie. Bank Pekao SA ma ponad 5 milionów klientów, a w swoim dorobku wiele nagród, m.in. trzykrotnie zdobył tytuł Best Bank in Poland w roku 2005, 2008 oraz 2009 przyznawany przez magazyn ?Euromoney”, Ruban D’Honneur w kategorii The CMS Business of the Year w ramach European Business Awards 2008, Best Bank in Poland 2006 oraz 2009 magazynu ?Global Finance” oraz trzykrotnie Bank of the Year in Poland magazynu ?The Banker” (2009, 2008 i 2004 rok). Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, która jest obecna w 22 krajach, zatrudnia 180 tys. osób i obsługuje ponad 40 mln klientów w ponad 10 300 placówkach.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #gni   #mln   #oraz   #Rainbow Tours   #roku   #ski   #sprzeda   #ugi   #wzrost   #zwi