Konto Wiadomości branżowe

Dotacje przez Internet dla MŚP

Dzięki bezpłatnej wyszukiwarce programów unijnych polscy przedsiębiorcy mogą znaleźć finansowanie w przeciągu kilku minut. Taką usługę oferuje platforma e-kapital.pl, skierowana do sektora MŚP. Inne funkcjonalności portalu pozwalają m.in. kojarzyć autorów ciekawych pomysłów biznesowych z inwestorami gotowymi je dofinansować.

Rok 2012 jest jednym z ostatnich, w których będzie można ubiegać się o unijne fundusze na sfinansowanie swojej koncepcji biznesowej. Nie znaczy to, że wszystkie środki już zostały rozdane. Przedsiębiorcy nadal mają szansę skorzystać z dotacji. Platforma ma im pomóc w sprawnym ich wyszukiwaniu mówi Radosław Polowy, Prezes Zarządu e-kapital.pl. Z ubiegłorocznego raportu wydanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wynika, że spośród funduszy przeznaczonych na lata 2007-2013, wykorzystano nieco ponad 67 proc. alokacji, co jest rezultatem dobrym w porównaniu z innymi krajami, jednak oznacza, że wciąż została pewna pula środków do rozdysponowania. Jest zatem o co się starać. – Uwadze przedsiębiorców polecam szczególnie dwa działania w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: 8.1. Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie oraz Działanie 8.2 Transfer wiedzy, Poddziałanie 8.2.1 Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw – podpowiada Radosław Polowy.

Oszczędność czasu

–  Finansowanie Biznesu to jedna z kluczowych usług serwisu e-kapital.pl. Przygotowana została z myślą o przedsiębiorcach, którzy zastanawiają się, skąd wziąć kapitał na rozwój oraz nowe inwestycje. Zależało nam na stworzeniu rozwiązania, dzięki któremu, w prosty sposób, przedsiębiorca uzyska informacje, na jakie wsparcie finansowe w postaci dotacji może liczyć. Oszczędza w ten sposób czas. Dodatkowo może zamówić powiadomienia mailowe lub sms’owe, informujące o kolejnych dostępnych źródłach – dodaje Radosław Polowy. Wyszukiwanie dotacji w serwisie możliwe jest poprzez określenie typu beneficjenta oraz obszaru geograficznego, na którym projekt ma być realizowany. Tym, co różni rozwiązanie przygotowane przez e-kapital.pl od innych, jest jednak przede wszystkim możliwość szybkiego wyszukiwania na podstawie słów kluczowych. Wyszukiwarka dotacji dostępna jest pod adresem: http://www.e-kapital.pl/pl/finansowanie-biznesu/wyszukaj-dotacje.html

Inwestorzy są, trzeba im się pokazać

Co w przypadku braku dotacji dla naszego projektu? Warto wówczas pomyśleć o innych sposobach finansowania. Z pomocą przychodzi usługa Projekty i Inwestorzy, również dostępna na e-kapital.pl. – Sam pomysł na dobry biznes często wystarcza, by przyciągnąć inwestora, który pomoże w jego realizacji.  Dlatego stworzyliśmy funkcjonalność polegającą na kojarzeniu autorów ciekawych pomysłów biznesowych z inwestorami gotowymi je dofinansować mówi Radosław Polowy. Wystarczy się zalogować.

 


E-kapital to platforma e-usług i porad dla małych i średnich przedsiębiorców. Rozwiązania proponowane przez e-kapital mają nowatorski charakter, ze względu na szeroki zakres e-usług, niespotykany dotychczas na polskim rynku. Po raz pierwszy przedsiębiorcy z sektora mikro i małych przedsiębiorstw dostają do ręki narzędzia umożliwiające im, w jednym miejscu korzystanie z funkcji i informacji pomocnych przy codziennym prowadzeniu biznesu. E-kapital to pierwsza platforma integrująca wiele e-usług przeznaczonych dla rozwijających się przedsiębiorstw. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.


Similar Posts