Konto Wiadomości branżowe

Przedsiębiorczość jest kobietą . Doświadczenia Polski i Wielkiej Brytanii

Polska i Wielka Brytania to kraje sukcesu, także gospodarczego. W ciągu ostatnich dwóch dekad Polska udowodniła, że potrafi skutecznie przeprowadzić transformację zarówno ustrojową, jak i gospodarczą. Z kolei ostatnie lata to

Polska i Wielka Brytania to kraje sukcesu, także gospodarczego. W ciągu ostatnich dwóch dekad Polska udowodniła, że potrafi skutecznie przeprowadzić transformację zarówno ustrojową, jak i gospodarczą. Z kolei ostatnie lata to średni wzrost PKB na poziomie 4%, 15-krotny wzrost obrotów w handlu zagranicznym i 6 miejsce w rankingach najlepszych lokalizacji inwestycyjnych w Europie.

Jednak, po półtora wieku od pierwszych marszów brytyjskich sufrażystek to wciąż płeć stanowi kryterium doboru na stanowiska decyzyjne. Jakie główne stereotypy na temat kobiet utrudniają im aktywność w życiu publicznym i biznesie w Polsce i Wielkiej Brytanii? Jak kultura przedsiębiorczości w tych dwóch krajach kształtuje rolę kobiety?

Polki i Brytyjki spotkają się 22 marca br. w Londynie, aby wymienić poglądy i doświadczenia podczas seminarium organizowanego przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Wielkiej Brytanii oraz THINKTANK. Gośćmi będą m.in. Beata Stelmach, Podsekretarz stanu ds. globalnej polityki ekonomicznej, promocji i kultury w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP, dr Henryka Bochniarz, Prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan i jednocześnie Wiceprezes Boeing International, Lady Barbara Judge, Chair, UCL Energy Institute, Zarin Faddei Hainsworth, Board member, National Alliance of Women’s Association, dr Lidia Adamska, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, prof. Małgorzata Fuszara, Uniwersytet Warszawski, Nina Kowalewska-Motlik, Prezes firmy New Communications, Joanna Pruszyńska-Witkowska, Prezes agencji Headlines Porter Novelli, Joanna Szymańska-Bulska, członek Rady Nadzorczej Bioton, Marina Yannakoudakis, brytyjska posłanka do Parlamentu Europejskiego, Małgorzata Plutecka, CEO, Target Accounting, Magdalena Polan, Executive Director, Goldman Sachs. Panele prowadzone będą przez: Courtney Fingar, Wydawcę fDi Magazine oraz Dorotę Warakomską, dziennikarkę i rzeczniczkę polskiego “gabinetu cieni” Kongresu Kobiet.

Polsko-brytyjskie seminarium Przedsiębiorczość to kobieta
Londyn, 22 marca 2012 r. w godz. 9:30–14:30 – Ambasada RP, 47 Portland Place W1B 1JH (mapka w załączeniu).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Rejestracja i akredytacje dla mediów: [email protected]

A to już wiesz?  W ubiegłym roku Polskę odwiedziło prawie 16 mln turystów. Połowa przyjechała do hoteli na eventy, imprezy i seminaria

Dodatkowe informacje:
Karolina Stępień, THINKTANK, [email protected], tel. +48 600 330 348

www.london.polemb.net
www.thinktankmagazine.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy