Wiadomości branżowe

TK Telekom wybiera ZyXELa

Po szczegółowych testach, Firma TK Telekom wybrała urządzenia firmy ZyXEL do obsługi swojej nowej usługi internetowej: [email protected] Specjalnie dostosowane do potrzeb Telekomunikacji Kolejowej urządzenia ZyXELa dostarczy do operatora firma integratorska Sprint.

Z usługi [email protected], szybkiego i taniego dostępu do Internetu, użytkownicy będą mogli korzystać dzięki dwóm urządzeniom firmy ZyXEL: modemu P-660R-D1 oraz zintegrowanego urządzenia dostępowego P 2602RL-D1A, umożliwiającego także korzystanie z telefonii internetowej [email protected] Oba urządzenia zostały przez producenta dostosowane do potrzeb TK Telekom: specjalnie przygotowany przez ZyXELa firmware został zainstalowany w urządzeniach przez dostarczającą je do operatora firmę Sprint, która zajęła się także wizualną kastomizacją produktów.

Projekt został zrealizowany przy doskonałej współpracy trzech firm – TK Telekom (operator), ZyXEL (producent rozwiązań sieciowych) i Sprint (integrator, dystrybutor) – dzięki której do użytkowników końcowych dostarczone zostaną urządzenia dokładnie dopasowane do potrzeb zamawianej usługi.

„Współpraca z TK Telekom kolejny raz potwierdza, że ZyXEL to wymarzony partner dla firm telekomunikacyjnych.” – mówi Marcin Michalski, Country Manager w ZyXEL Communications Polska – „Dzięki świetnej współpracy z firmą Sprint udało nam się przygotować urządzenia tak, aby idealnie spełniały wymagania klienta, oraz zapewnić odpowiednie wsparcie techniczne i szkolenia.”

[email protected] to usługa TK Telekom umożliwiająca tani, szerokopasmowy dostęp do Internetu. Cechą charakterystyczną oferty jest abonament, który maleje z każdym rokiem użytkowania. Wraz z usługą [email protected] oferowane są także usługi telefonii internetowej VoIP.

# # #

Firma ZyXEL powstała w roku 1989 na Tajwanie. Swoje działania dostosowuje do potrzeb dynamicznie rozwijającej się branży sieciowej. ZyXEL skupiał swoją uwagę kolejno na różnych typach produktów: od modemów, przez urządzenia ISDN i rutery w segmencie SOHO, aż po pełną gamę rozwiązań sieciowych dla szerokiej, dobrze zdefiniowanej bazy klientów, w tym dla dużych firm i operatorów usług sieciowych.

Telekomunikacja Kolejowa jest nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się operatorem telekomunikacyjnym. Spółka powstała w 2001 roku na bazie stanowiącej część PKP Dyrekcji Teleinformatyki Kolejowej. Ze względu na wielkość i przepustowość sieci, Telekomunikacja Kolejowa należy do grona największych operatorów sieci szkieletowych w Polsce.

Sprint Sp. z o.o.  jest wiodącym integratorem systemów teleinformatycznych w kraju działającym od 1988 roku. Firma łączy kompetencje telekomunikacyjne z informatycznymi, co lokuje ją w segmencie szybko rozwijających się spółek najnowszych technologii.
Obok szerokiej gamy innowacyjnych, autorskich rozwiązań Sprint realizuje szereg prac telekomunikacyjnych i informatycznych, oraz dostarcza usługi i sprzedaje produkty światowych liderów w branży IT o wysokich standardach jakości, nowoczesnych i kompleksowo spełniających wymagania Klientów.

Źródło ZYXEL. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts