Szybko i dynamicznie czyli kariera w Money Expert

W rozmowie z Agatą Woźniak, Tomasz Kowalski - Kierownik Zespołu w Sieci Stacjonarnej w Krakowie zdradza, czy było trudno czy łatwo, czy punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i czy w pracy można być kowalem swojego losu.

 

Agata Woźniak: Witaj Tomku. Cieszę się, że znalazłeś czas na rozmowę. W Money Expert S.A. pracujesz już ponad 4 lata – jak wg Ciebie zmieniła się firma przez ten czas?
Tomasz Kowalski:  Przez ten już dość długi czas mam silne przekonanie,  że firma umiejętnie potrafi się dostosować do panujących warunków na rynku. Na początku Money Expert oferowała tylko produkty hipoteczne i inwestycyjne. Obecnie oprócz kredytów mieszkaniowych i produktów regularnego oszczędzania posiadamy w ofercie kredyty samochodowe, gotówkowe czy kredyty dla firm. Tak szeroka paleta produktów finansowych we współpracy z ponad 25 bankami pozwala zrealizować potrzeby każdego klienta. Na tle konkurencji,  Money Expert cieszy się dobrą opinią we współpracy z biurami nieruchomości i deweloperami. Teraz, wychodząc naprzeciw naturalnym procesom w branży finansowej, doszło do fuzji z inną instytucją finansową – A-Z Finanse. To wszystko potwierdza, że pracuję w firmie, która cały czas idzie do przodu, rozwija się, nie czeka na to, co przyniesie rynek, tylko reaguje i przygotowuje się do nowych sytuacji.

 

AW: Co jeszcze warto byłoby poprawić, aby firma zyskała na tym jak najwięcej?

TK: Myślę, że nie poprawić, ale utrzymać jak największą liczbę wartościowych osób. Dzięki temu firma zyska na jakości oferowanych usług poprzez profesjonalne doradztwo finansowe.

 

AW: A jak przebiegała Twoja kariera w Money Expert?

TK: Szybko i dynamicznie J. Nie lubię stać w jednym miejscu. Jako jednemu z nielicznych udało mi się osiągnąć najwyższy szczebel w sprzedaży – stanowisko Expert Doradcy Finansowego, a stąd już była szybka droga do pozycji Kierownika Zespołu.

 

AW: Przeszedłeś niemalże wszystkie etapy ścieżki kariery. Czy było trudno? Co sprzyjało kolejnym awansom?

TK: Nie niemalże, tylko rzeczywiście mam to za sobą J. Nie było łatwo, ale każdy kolejny awans powodował, że stawiałem sobie poprzeczkę jeszcze wyżej. Nie ma rzeczy niemożliwych, trzeba jasno precyzować swoje oczekiwania i dążyć do wyznaczonego celu. Chociaż nie ukrywam, że firma ułatwia te dążenia, oferując jasne zasady awansów i rozwoju kariery. A poza tym, tak jak w sporcie, który czynnie uprawiałem przez 12 lat,  potrzebna jest chęć zdrowej rywalizacji, a to motywuje do działania.

 

AW: Jakie są Twoje pierwsze wrażenie związane  z nową funkcją – Kierownika Zespołu?

TK: Całkowity przeskok zadaniowy i wolumenowy. Wcześniej byłem kowalem swojego losu. Dzisiaj muszę umiejętnie wyznaczać zadania swoim pracownikom i weryfikować efekty wykonywanej pracy.

 

AW: Jak zmieniają się poglądy wraz ze zmianą funkcji?

TK: [śmiech] Dobre pytanie J. Przede wszystkim odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale za innych. Jak to mówi stare polskie przysłowie „punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”.

 

AW: Czy masz już określoną wizję swojego zespołu i cele, które mu postawisz?

TK: Ciągła jego rozbudowa poprzez dobieranie ambitnych i wytrwałych osób.

 

AW: A jakie masz swoje indywidualne, zawodowe plany na przyszłość?

TK: Ciągłe podnoszenie swoich kompetencji, poprzez uczestnictwo w szkoleniach. Akurat Money Expert jest idealnym pracodawcą pod tym kątem. Jestem uczestnikiem projektu szkoleniowego Lotnisko Edukacyjne Money Expert i mam dostęp do ogromnej ilości szkoleń, które gwarantują mi nie tylko rozwój zawodowy jako znawcy produktów, eksperta w sprzedaży czy szefa zespołu, ale także osobisty.

 

AW: Jak wyobrażasz sobie swoją karierę za kilka lat?

TK: Hmm… praca na stanowisku menedżerskim J.

 

AW: A jak to w ogóle się stało, że pracujesz w branży finansowej? To powołanie czy raczej przypadek?

TK: Ukończyłem Uniwersytet Ekonomiczny i nie myślałem, że będzie to praca w sektorze bankowym, ale na pewno chciałem pracować w finansach. Na początku swojej kariery zawodowej pracowałem w firmie IBM zajmującej się outsourcingiem. Do pracy w Money Expert namówił mnie brat, za co jestem mu wdzięczny.

 

AW: Gdybyś mógł jeszcze raz wybierać ścieżkę zawodową, co robiłbyś dzisiaj?

TK: Może zostałbym profesjonalnym piłkarzem i byłbym w grupie osób powołanych na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie J. A tak poważnie nic bym nie zmieniał. Cieszę się, że mogę realizować się zawodowo w tym co lubię i sprawia mi radość.

 

AW: Wiem, że w życiu prywatnym realizujesz poważny projekt pt.: budowa domu. Jaki to ma być dom?

TK: Dom, w którym czuję się dobrze. To miejsce, w którym mogę się wyciszyć.

 

AW: Na jakim teraz jesteś etapie?

TK: Dzięki pracy w Money Expert i możliwości osiągania wysokich zarobków jestem już na etapie przeprowadzania się.

 

AW: Jakie trudności pojawiają się przy tym projekcie?

TK: Cała masa. Ciągłe zmiany w projektach i współpraca z architektem wnętrz, który miał inny punkt widzenia niż robotnicy wykonujący pracę. To kolejne bezcenne doświadczenie w życiu.

 

AW: Domyślam się, że kolejne awanse i budowa domu są bardzo czaso- i energochłonne. Jak udaje Ci się utrzymać równowagę między życiem prywatnym, a tym zawodowym?

TK: Jest ciężko, gdyż praca pochłania mnie dosyć mocno, ale nie narzekam i jestem zadowolony.

 

AW: Czy masz swój sposób na przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu?

TK: Mieć jakieś własne hobby, które pozwoli zapomnieć o codziennych problemach.

 

AW: Jak najchętniej spędzasz wolny czas?

TK: Ze względu na problemy z kolanem i niemożność wyżywania się na boisku, swój wolny czas spędzam na oglądaniu meczy na stadionie Cracovii, jak również na podróżowaniu.

 

AW: Czy masz swoje ulubione miejsce w Krakowie, które mógłbyś polecić tym, którzy nie znają miasta?

TK: Tak, jest kilka miejsc. Polecam Tyniec wraz z zabytkowym Klasztorem Benedyktynów, a także Zamek w Przegorzałach, gdzie delektując się pyszną kuchnią można podziwiać Kraków z niezapomnianym widokiem z jego tarasów.

 

AW: Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów!

TK: Również dziękuję bardzo za rozmowę.

 

Autor: Agata Woźniak


Zobacz, co inny sądzą o pracy w Money Expert. Sprawdź TUTAJ.


Money Expert S.A. to ogólnopolska firma doradztwa finansowego, która swoim Klientom proponuje produkty finansowe we współpracy z 27 najlepszymi bankami.  W ofercie znajdują się kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, samochodowe oraz produkty oszczędnościowo-inwestycyjne, jednak firma szczególnie specjalizuje się w kredytach hipotecznych. Money Expert ma w swoim zespole rzeczywiście Ekspertów, którzy każdego klienta traktują indywidualnie, jako osobną historię, do której trzeba dopasować właściwe rozwiązanie.

[źródło: http://www.moneyexpert.pl

 

Źródło informacji - Newseria

Related posts

Top