Wiadomości branżowe

Pekao SA ? bankierzy WOŚP gotowi do pracy

W niedzielę, 9 stycznia, pracownicy Banku Pekao SA po raz kolejny zagrają w XIII Finale z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Mimo, że jest to XIII Finał bankowcy z Pekao SA nie są przesądni i mają wielkie serca. Gotowość do ?grania? z Orkiestrą zgłosiło do dziś już ponad 100 placówek Banku, w których pracownicy będą odbierać od wolontariuszy pieniądze, a następnie segregować je i liczyć. Wszystkie datki zgromadzone w ramach zbliżającego się Finału zostaną przeznaczone na wsparcie nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii.

Bank z żubrem w logo gra z Orkiestrą od lat. Podczas poprzednich pięciu finałów pracownicy Pekao SA przeliczyli kilkaset ton monet i setki tysięcy banknotów. Od kilku lat w kolejnych finałach kasjerzy i kasjerki Pekao SA odbierają od wolontariuszy setki puszek z wpłatami, segregują i następnie liczą tony bilonu, stosy banknotów, biżuterię, złoto i waluty. Część pracowników Banku angażuje się także w same kwesty. Po zbiórce, bankowi strażnicy, którzy na co dzień zapewniają bezpieczeństwo klientom Banku Pekao SA i ich oszczędnościom,<I > chronią i konwojują transport datków, zbieranych przez wolontariuszy w całym kraju.

?Jako bankowcy wesprzemy działania WOŚP w tym, w czym jesteśmy najlepsi ? będziemy pieczołowicie liczyć każdą ofiarowaną na pomoc najmłodszym dzieciom złotówkę. Kolejny Finał WOŚP to dla pracowników Pekao SA wielkie święto dobroczynności, a dla mnie szczególny powód do dumy z zespołu? ? podkreśla Jan Krzysztof Bielecki, Prezes Zarządu Banku Pekao SA.

?Od sześciu lat pieniądze z puszek WOŚP powierzamy bankowcom z Pekao SA? ? powiedział Jerzy Owsiak, Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. ?Dziękujemy wszystkim, którzy po pracy, bez dodatkowego wynagrodzenia, w dniu Finału a nawet wiele dni po nim liczą zgromadzone pieniądze. Piękne jest to, że bankowcy z Pekao SA nie tylko przez cały rok opiekują się pieniędzmi Fundacji WOŚP, ale również dodają wiele od siebie.?

W dniu Finału w wybranych placówkach Banku Pekao SA będzie można zasilić konto WOŚP, wpłacając pieniądze bezpośrednio lub przelewem. Wpłat będzie można dokonywać także przy użyciu kart płatniczych. W czynnych, mimo niedzieli, oddziałach Pekao SA wolontariusze i darczyńcy będą mogli rozgrzać się przy kawie lub herbacie. Z myślą o najmłodszych gościach pracownicy oddziałów Banku przygotują szereg konkursów i zabaw.

W tym roku Bank Pekao SA przekaże na konto WOŚP 400 000 złotych. Uzupełnieniem tej kwoty będą pieniądze zebrane wśród kilkunastu tysięcy pracowników Pekao. Darowana przez nich kwota zostanie podwojona przez włoską fundację charytatywną Unidea, prowadzoną przez UniCredito Italiano, głównego udziałowca Banku Pekao SA.

Pekao SA zachęca swoich klientów do wspierania statutowych działań WOŚP przez cały rok. Systematyczne zasilanie konta Fundacji WOŚP jest możliwe dzięki specjalnej karcie kredytowej Pekao/Orkiestra. Od każdej dokonanej nią transakcji na rachunek Fundacji trafia 1 zł od właściciela karty i 1 zł od Pekao SA. Ponadto Bank przekazuje na rzecz Orkiestry połowę opłaty rocznej za użytkowanie karty.

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts