Konto

Przed wyborem biura rachunkowego

Przed wyborem biura rachunkowego należy sprawdzić jego rzetelność i dokładność. Rozliczanie finansów przedsiębiorstwa warto powierzyć księgowym, którzy poprowadzą księgowość firmy według aktualnych przepisów.

Zanim przedsiębiorca zdecyduje się outsourcować usługi księgowości, powinien zbadać rynek i wybrać biuro, które cieszy się dobrą opinią i którego pracownicy stale uaktualniają swoją wiedzę. Najczęściej popełniane przez biura księgowe błędy to nieinformowanie swoich klientów o sytuacji finansowej ich firmy, nieprzestrzeganie kodeksu spółek handlowych, a nawet niewłaściwe prowadzenie ksiąg rachunkowych. ? Niejednokrotnie spotykaliśmy prezesów firm, którzy prosili nas o pomoc w usunięciu błędów w księgach rachunkowych spowodowanych brakiem doświadczenia i wiedzy ich księgowych z zakresu przepisów prawa? mówi Damian Czuchajewski, prokurent Centrum Finansowo-Księgowego Ekkom.

Księgowość stanowi fundament prowadzenia każdej spółki. Większość błędów w działalności biur rachunkowych wynika z braku znajomości aktualnych przepisów podatkowych. Spółki podlegające pod kodeks spółek handlowych najczęściej są źle rozliczane przez biura rachunkowe, które przez wiele lat wyspecjalizowały się w prowadzeniu firm podlegających pod uproszczoną księgowość (prowadzenie księgi przychodów i rozchodów). ? Często zarządy spółek wybierając usługi biur rachunkowych, kierują się głównie ceną, która jest dużo niższa niż cena biur wyspecjalizowanych w prowadzeniu pełnej rachunkowości. Oszczędzanie na obsłudze rachunkowo-księgowej może jednak nieść za sobą poważne konsekwencje skarbowe ? wyjaśnia Damian Czuchajewski.

Kryterium wyboru biura rachunkowego powinno być przede wszystkim doświadczenie oraz stabilność biura, któremu decydujemy się powierzyć finanse firmy. Warto również dotrzeć do aktualnych klientów lub przynajmniej sprawdzić opinie o biurze na forach internetowych. Zawsze należy pamiętać, aby poprosić biuro o referencje oraz dokładnie dowiedzieć się kto i przy pomocy jakich narzędzi zajmie się prowadzeniem naszej księgowości.

Centrum Finansowo-Ksiegowe Ekkom specjalizuje się w kompleksowej obsłudze księgowej oraz kadrowo-płacowej spółek prawa handlowego z udziałem kapitału polskiego oraz zagranicznego. Jako jedyne centrum finansowo-księgowe w Polsce udostępnia swoim klientom nowoczesne rozwiązania firmy HansaWorld umożliwiające wgląd w księgowość online w czasie rzeczywistym.
Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem http://www.ekkom.com.pl/

Z: http://www.pressoffice.pl/finanse,t631628991?more=962524001

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #bank   #dla   #jak   #jako   #klient   #kredyt   #liwe   #pko bank polski   #Polski   #ugi   #wno