Konto

Kredyty gotówkowe i pożyczki w Polsce

Kredyty gotówkowe i pożyczki w Polsce są łatwo dostępne. Niestety, przez swoje dwucyfrowe oprocentowanie potrafią siać spustoszenie w budżecie domowym. A jednak pożyczamy ? na

Kredyty gotówkowe i pożyczki w Polsce są łatwo dostępne. Niestety, przez swoje dwucyfrowe oprocentowanie potrafią siać spustoszenie w budżecie domowym. A jednak pożyczamy ? na samochód, na plazmę, na wakacje. O małych pożyczkach i dużych ?złych długach? ? w najnowszym wydaniu WSZYSTKO O FINANSACH, dodatku do tygodnika WPROST.

Dodatek jest integralną częścią tygodnika WPROST.

We wstępniaku do WSZYSTKO O FINANSACH Robert Azembski, redaktor prowadzący, zwraca uwagę, że rozpasana konsumpcja na kredyt ?to prosta droga do spektakularnego bankructwa?.

Tymczasem kredyty gotówkowe są łatwo dostępne. Z danych NBP wynika, że w końcu marca kwota wszystkich zobowiązań Polaków sięgnęła 320 mld zł. 140 mld stanowią kredyty konsumpcyjne. Jedna czwarta z nich jest zagrożona niespłaceniem. Banki zaostrzyły co prawda politykę udzielania pożyczek, ale czy Polacy zaczną wychodzić ze spirali zadłużenia? ?Zagotowani w gotówkowych? ? w najnowszym WSZYSTKO O FINANSCH. W dodatku także krótka ściąga z bankowych ofert ? czyli jak nie narazić na szwank domowego budżetu.

Lukę po bankach znakomicie wypełniają tzw. parabanki ? firmy udzielające tzw. chwilówek. Nie podlegają one prawu bankowemu ani nadzorowi KNF. Zalegających ze spłatami straszą gigantycznymi odsetkami i wizją nieugiętego windykatora. ?Piekło parabanków? ? w finansowym dodatku do tygodnika WPROST.

A banki, które zaostrzają kryteria wobec klientów indywidualnych, jednocześnie kuszą przedsiębiorców. Początkujący biznesmeni mogą przebierać w ofertach. Krótki przewodnik po ofertach dla start-upów ? w dodatku WSZYSTKO O FINANSACH.

Ponadto we WSZYSTKO O FINANSACH – Michał Kobosko i Robert Azembski w rozmowie ze Stanisławem Kluzą, przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego. Podsumowując swoja pięcioletnią kadencję, szef KNF podkreśla, ze skuteczności jego pracy nie mierzy się poziomem hałasu. ?Wręcz odwrotnie, nasza działalność wymaga dyskrecji? ? mówi w rozmowie z Kobosko i Azembskim.

WSZYSTKO O FINANSACH. MAŁE POŻYCZKI ? w najnowszym numerze tygodnika WPROST. Partnerem dodatku jest PKO Bank Polski.

*****

WSZYSTKO O FINANSACH to dodatek ukazujący się wraz z tygodnikiem WPROST. Adresowany do osób wykształconych, świadomych swoich potrzeb i chcących w skuteczny sposób inwestować wypracowane nadwyżki finansowe. Przybliża czytelnikom działalność instytucji finansowych oraz ich ofertę. Dodatek liczy 10 stron i jest przygotowywany przez Point Group Business Unit.

Wydawcą dodatku WSZYSTKO O FINANSACH jest Media Point Group Sp. z o.o. Media Point Group jest spółką zależną Platformy Mediowej Point Group SA (GPW: POINTGROUP, PGM). Redaktorem prowadzącym dodatku jest Robert Azembski.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy