Konto Wiadomości branżowe

Jesienią przyjemności kosztują mniej

40 proc. zamożnych Polaków sięgając po kredyt konsumpcyjny wybiera limit w rachunku. Pieniądze z kredytu affluenci wydają przede wszystkim na dobra luksusowe i podróże. Jesienią produkt ten dostępny jest w MultiBanku na promocyjnych warunkach, bez prowizji i z niższym oprocentowaniem.

Limit w rachunku to drugi po karcie kredytowej najczęściej wybierany kredyt konsumpcyjny wśród zamożnych. Zdaniem klientów jego najważniejszą zaletą jest łatwy dostęp do pieniędzy, które mogą przeznaczyć na dowolny cel. W przypadku affluentów (klienci, których miesięczne dochody netto wynoszą min. 5 tys. zł lub posiadają aktywa na poziomie min. 100 tys. zł)  często związany jest on z przyjemnościami.

– Jak wynika z raportu „Segmentacja rynku NML” przygotowanego przez SMG/KRC, dla zamożnych klientów najważniejszym powodem korzystania z limitu w rachunku jest zakup dóbr luksusowych, głównie drogich kosmetyków i biżuterii. Na drugim miejscu affluenci wskazali finansowanie wydatków związanych z wypoczynkiem oraz podróżami. Jako trzeci powód podali natomiast regulowanie rachunków za usługi medyczne, leki i konsultacje ze specjalistami – mówi Sebastian Wasiak, naczelnik Wydziału Kredytów Odnawialnych, odpowiedzialny za ofertę MultiBanku i mBanku.   – Natomiast, w przeciwieństwie do większości Polaków, zamożni stosunkowo rzadko dzięki kredytowi starają się załatać dziurę w domowym budżecie. W przypadku affluentów codzienne wydatki, takie jak tankowanie samochodu, regulowanie stałych opłat np. za mieszkanie czy zakup jedzenia, zajmują odpowiednio  5, 7 i 10 miejsce wśród najczęstszych powodów korzystania z limitu. Dla ogółu Polaków są to najważniejsze przyczyny sięgania po kredyt odnawialny – dodaje.    

Teraz w MultiBanku, osoby zainteresowane tym produktem, mogą z niego skorzystać na promocyjnych warunkach. Do 31 listopada br., kredyt odnawialny  uruchamiany będzie bez prowizji. Klienci nie zapłacą też za podwyższenie posiadanego już limitu w rachunku. A osoby, które przeniosą kredyt z innego banku, przez pierwszy rok, zyskają niższe oprocentowanie, wynoszące 9,90 proc.

– Dostępne w banku promocje obowiązują również w ramach „Oferty dla Ciebie”. Aktywni klienci, którym bank wyliczył limit kredytowy, mogą z nich skorzystać on-line, nawet w ciągu 15 minut. Wystarczy, że zaakceptują ofertę banku – mówi Sebastian Wasiuk. – Obecnie w ten sam sposób klienci mogą też podwyższyć posiadany limit na karcie kredytowej oraz zawnioskować o kredyt gotówkowy – podsumowuje ekspert MultiBanku.

Informacje dodatkowe:

Promocje kredytu odnawialnego MultiBanku:

– 0 proc. prowizji za udzielenie kredytu odnawialnego (oferta ważna do 31 listopada 2011 r.)

– 0 proc. prowizji za podwyższenie posiadanego już limitu w rachunku (ważna do 31 listopada 2011 r.)

– w ramach przeniesienia kredytu z innego banku, 0 proc. prowizji za uruchomienie oraz  oprocentowanie 9,90 proc. przez pierwszy rok trwania umowy (oferta ważna do odwołania).

Similar Posts