Konto Wiadomości branżowe

Gwarantowany kredyt dla firm w MultiBanku w 15 minut

Biznesowi klienci MultiBanku mogą skorzystać z kredytu obrotowego on-line, bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych i wizyty w placówce. W ramach procesu, przygotowanego z myślą o stałych klientach banku, proponowane limity kredytowe są gwarantowane. Firma może z nich skorzystać w dowolnym momencie, otrzymując pieniądze w 15 minut.

Nowy proces obsługi kredytowej w MultiBanku odbywa się w całości zdalnie – oznacza to, że przedsiębiorca będący stałym klientem banku, może zawrzeć umowę kredytową i otrzymać pieniądze bez konieczności podpisywania dokumentów w formie papierowej i odbycia wizyty w oddziale. Z propozycji może skorzystać w dowolnej chwili. W przypadku kredytów do 50 tys. zł, umowa zawierana jest elektronicznie po akceptacji jednorazowym kodem SMS.

W ramach oferty, bank wylicza zdolność kredytową przedsiębiorcy na podstawie historii dotychczasowej współpracy, dlatego firma nie musi przedstawiać dodatkowych dokumentów finansowych. Może za to skorzystać z trzech podstawowych produktów: kredytu w rachunku, karty kredytowej lub pożyczki.

– Znaczne ułatwienia w procesie kredytowym dla firm wprowadziliśmy już w ubiegłym roku. Wówczas przedsiębiorcy mogli zgłaszać się do oddziałów po kredyt na podstawie propozycji zamieszczonej przez bank w serwisie transakcyjnym. Rozwiązanie to spotkało się z dużym zainteresowaniem. W ciągu trzech miesięcy od wdrożenia, zanotowaliśmy 50-proc. wzrost sprzedaży. Dlatego zdecydowaliśmy się dalej upraszczać proces kredytowy – wyjaśnia Mariusz Paliga, Zastępca Dyrektora Departamentu ds. Kredytów dla Firm. – Obecnie pożyczkę i kredyt w rachunku klient biznesowy może uruchomić nawet w 15 min., łącznie z wypłatą środków. Wartością cenioną przez klientów jest też 100-proc. gwarancja uruchomienia finansowania w dogodnej dla nich chwili, a w przypadku podwyższeń limitów kart kredytowych i pożyczek nawet w weekend. Dzięki temu, przedsiębiorcy nie muszą korzystać z kredytu z wyprzedzeniem, na „wszelki wypadek” – dodaje Paliga. 

MultiBank przygotował również specjalną ofertę dla firm, które korzystają już z kredytów obrotowych w innych bankach – dzięki niej, mogą przenieść kredyt do MultiBanku na atrakcyjnych warunkach. W przypadku kwot do 500 tys. zł, bank zastosuje uproszczoną analizę kredytową, a na wniosek klienta podwyższy limit kredytowy o 20 proc.

Kredyt gwarantowany on-line to kolejna nowość w ofercie MultiBanku. We wrześniu 2011 r. klientom zaoferowano pierwszą na rynku kartę dla przedstawicieli wolnych zawodów (MasterCard Professional), która umożliwia uzyskanie większego limitu kredytowego dzięki uwzględnieniu wszystkich dochodów klienta (również tych spoza prowadzonej działalności). W styczniu 2012 r. do oferty MultiBanku trafił też pakiet branżowy dla firm transportowych. W najbliższym czasie pojawią się dwa kolejne pakiety: dla przedstawicieli wolnych zawodów oraz firm prowadzących sprzedaż detaliczną.

Gwarantowany kredyt on-line dla firm oraz propozycja dla przedsiębiorców przenoszących kredyty z innych banków dostępne są zarówno w MultiBanku, jak i mBanku.

Cechy kredytu gwarantowanego on-line dla przedsiębiorców:

– 100-proc. gwarancja uruchomienia kredytu w dogodnej chwili (oferta aktywna non-stop),
– bez wymagania dokumentów finansowych firmy,
– maks. limit: 100 000 PLN (do 50 000 PLN kredyt uruchamiany on-line, bez formalności),
– wysokość limitu ustalana na podstawie obrotów na rachunku: im wyższe obroty, tym wyższa kwota,
– kredyt dostępny w ramach trzech produktów: pożyczka, kredyt w rachunku bieżącym, limit w karcie kredytowej,
– przy wyborze trzech produktów, wszystkie formalności przeprowadzane są w ramach jednego wniosku.

 

Więcej informacji

Similar Posts