Konto Wiadomości branżowe

122 tys. zł za 20 najdroższych domen miesiąca

Wrzesień na rynku domen przyniósł kolejne interesujące sprzedaże. Właściciela zmieniły m.in. domeny: atmosfera.pl, traktory.pl i afiliacja.pl. Za 20 najdroższych adresów zapłacono łącznie 122 889 zł. Najdroższa polska domena kosztowała 14 500 zł.– informuje analityk Bankier.pl, Grzegorz Marynowicz.

Taką cenę uzyskała domena ekogroszek.pl. Transakcja została sfinalizowana za pośrednictwem platformy handlarzy domen – Aftermarket. Nowy właściciel pod zakupionym adresem zamieścił ofertę swojej firmy. Druga w zestawieniu domena naturella.pl uzyskała cenę 12 500 zł. Kupiec zgłosił się bezpośrednio do posiadacza adresu. Za kwotę 9614 zł została sprzedana domena randki.org.pl. Do transakcji doszło za pośrednictwem międzynarodowej platformy domainerów – Sedo.com. Sądząc po przekierowaniu adresu na stronę Sympatia.pl, jego nabywcą jest grupa Onet.pl.

Dwuliterówka LL.pl znalazła nabywcę za 8 200 zł. Po wpisaniu adresu użytkownik zostaje przekierowany na stronę z linkami reklamowymi. Właściciel badaniamarketingowe.pl sprzedał domenę za 7 000 zł. Kupiec zgłosił się bezpośrednio do posiadacza adresu. Pierwszą dziesiątkę zestawienia najdroższych domen września zamyka sprzedaż adresu opalanie.pl za kwotę 5 000 zł. Transakcja została sfinalizowana za pośrednictwem giełdy domen az.pl.

Więcej informacji w analizie przygotowanej przez analityka Bankier.pl, Grzegorza Marynowicza: http://www.bankier.pl/wiadomosc/122-tys-zl-za-20-najdrozszych-domen-miesiaca-2422587.html

Redakcja Serwisów Bankier.pl należąca do Grupa Allegro Sp. z o.o. zezwala na powielanie i rozpowszechnianie powyższego fragmentu utworu w całości, w dowolnych mediach na wszystkich polach eksploatacji. Pełna wersja utworu, dostępna na stronie http://www.bankier.pl/wiadomosc/122-tys-zl-za-20-najdrozszych-domen-miesiaca-2422587.html, może być bezpłatnie powielana i rozpowszechniana w całości lub w części wyłącznie w prasie drukowanej, w tytułach zarejestrowanych i kontrolowanych w Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, pod warunkiem spełnienia wymogów wynikających z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994r. Nr. 24 poz. 83 z późn. zm.), w szczególności pod warunkiem podania autora i źródła  pochodzenia utworu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy