Wiadomości branżowe

mBank najbliższy Klientom

mBank został uznany za „Bank Najbliższy Klientowi” w rankingu  opublikowanym przez „Dziennik Gazetę Prawną”. Nagrodę przyznano po analizie oferty, procesów obsługi oraz opinii Klientów.

Wysokie noty oraz zwycięstwo w rankingu bank uzyskał zarówno dzięki pozytywnej ocenie kanałów dostępu i jakości obsługi, dokonanej przez ekspertów firmy doradztwa finansowego Expander, jak też pozytywnym opiniom Klientów badanych przez Centrum Badań Marketingowych Indicator.

W anonimowym badaniu opinii Klientów, przeprowadzanym przez CBM Indicator, mBank uzyskał wysoką ocenę 4,34, co jest wynikiem znacznie powyżej średniej w całej branży, która wynosi 3,95. W badanej grupie znajdowali się Klienci banku, poproszeni o ocenę dotychczasowej współpracy z bankiem.

Drugim filarem przeprowadzonego rankingu była – przeprowadzana przez ekspertów firmy Expander – ocena kluczowych z punktu widzenia Klientów elementów obsługi. Ewaluacji poddano mi.in. działalność infolinii bankowych, strony internetowej czy serwisu transakcyjnego, który po raz kolejny został uznany za najlepszy w kraju.

Oba wskaźniki złożyły się na ustalenie końcowej pozycji w rankingu, w którym sukces odniósł mBank, uzyskując pierwszą lokatę.

Tegoroczny tytuł „Banku Najbliższego Klientowi” ma dla nas wyjątkowe znaczenie, ponieważ właśnie w 2010 roku obchodzimy dziesięciolecie istnienia pierwszego w Polsce banku internetowego. W ciągu tych dziesięciu lat grono naszych Klientów urosło do 2,5 miliona i to właśnie oni przedstawili nam pozytywną rekomendację, wysoko nas oceniając – mówi Paweł Kucharski, dyrektor banku ds. marketingu i rozwoju biznesu bankowości detalicznej. Zwycięstwo w rankingu jest istotne, ponieważ potwierdza, że z powodzeniem realizujemy misję ułatwiania Klientom korzystania z usług bankowych – dodaje Kucharski.

mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. W grudniu 2010 r. otrzymał tytuł „Banku Najbliższego Klientowi” w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”, Expandera i CBM Indicator. Z kolei w ostatniej edycji rankingu konsumenckiego „Jakość Obsługi” (wrzesień 2010 r.) zdobył przyznawane przez konsumentów „Godło Jakości Obsługi 2010”. Tytuł „Złotego Banku 2009 r.”, przyznany przez internautów w plebiscycie Bankier.pl i PayU SA „Złoty Bankier” w lutym 2010 r., to kolejne istotne wyróżnienie w historii Banku.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy