Konto

Internauci wymienili 10 mln złotych w Walutomacie

Internauci wymienili 10 mln złotych w Walutomacie Polscy internauci wymienili się walutami o równowartości 10 mln złotych, używając społecznościowego serwisu wymiany ? Walutomat.pl. W pierwszym

Internauci wymienili 10 mln złotych w Walutomacie

Polscy internauci wymienili się walutami o równowartości 10 mln złotych, używając społecznościowego serwisu wymiany ? Walutomat.pl. W pierwszym kwartale jego działania, 3200 użytkowników dokonało w nim 5100 transakcji, a wartość wymiany sięga nawet 0,5 mln złotych dziennie.

Walutomat.pl to społecznościowy system wymiany walut pomiędzy użytkownikami Internetu, który pozwala na eliminację pośrednictwa banków i kantorów. Waluty wymieniane są po kursie średnim, bez tzw. spreadu, co pozwala na oszczędności rzędu 2-3 proc. wartości transakcji.

Średnia wartość pojedynczej transakcji wynosi ok. 2000 złotych. Internauci wymieniają najchętniej euro i dolary amerykańskie. Powoli rozpędu nabiera również wymiana funtów brytyjskich, których przez Walutomat przechodzi od kilku do kilkunastu tysięcy dziennie.

– Z Walutomatu korzystają głównie osoby fizyczne zarabiające w euro i dolarach oraz firmy importujące towary m.in. z Chin. Obserwujemy też napływ emigrantów wymieniających funty zarobione w Wielkiej Brytanii ? mówi Adrian Łaźniewski rzecznik prasowy Walutomatu. ? Liczymy, że pojawią się też u nas klienci wymieniający franki szwajcarskie, które poszukiwane są przez osoby posiadające kredyty w tej walucie ? dodaje.

Z serwisu mogą korzystać zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa zarejestrowane w Polsce. Konieczne jest jedynie posiadanie kont bankowych w walutach, które mają zostać wymienione.

Walutomat umożliwia wymianę dolarów amerykańskich, euro, franków szwajcarskich i funtów brytyjskich. Twórcy serwisu planują poszerzenie oferty o kolejne waluty w niedalekiej przyszłości. Planowane jest również rozszerzenie oferty banków, których konta obsługiwane są bez konieczności ponoszenia kosztów przelewów.
Walutomat_mechanizm_dzialania
Korzystanie z systemu jest bezpłatne. W przyszłości twórcy serwisu zamierzają wprowadzić opłaty. Ich wysokość nie wpłynie jednak znacząco na opłacalność używania tego narzędzia. Obecnie użytkownicy ponoszą jedynie koszty związane z przelewami, które można wyeliminować zakładając konto w jednym z banków, w których konto ma operator.

Twórcą i operatorem serwisu Walutomat jest spółka Revelco Sp. z o.o. . Serwis działa na rynku od połowy listopada 2009 roku.

A to już wiesz?  BRE Bank udostępnia rozliczenia w chińskim juanie

Więcej informacji na stronie serwisu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy