Banki

ING Bank Śląski patronem VIII Festiwalu Ekspresji Dziecięcej

ING Bank Śląski patronem VIII Festiwalu Ekspresji Dziecięcej
2010-04-19

ING Bank Śląski już po raz szósty objął patronatem Ogólnopolski Festiwal Ekspresji Dziecięcej. Festiwal odbędzie się w dniach 21-28 kwietnia 2010 r. w Katowicach. Celem Festiwalu jest prezentacja twórczości dziecięcej oraz integracja środowisk naukowych pedagogów i psychologów.

Honorowy patronat nad festiwalem objęli również: Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Wiesław Banyś, Dyrektor Biblioteki Śląskiej prof. Jan Malicki oraz Prezydent Katowic Piotr Uszok.

Uroczysta inauguracja Festiwalu odbędzie się w środę 21 kwietnia o godz. 10 w Bibliotece Śląskiej.

Festiwal Ekspresji Dziecięcej realizowany jest głównie z myślą o dzieciach, dlatego jego najważniejszymi uczestnikami będą mali twórcy, wykonawcy, aktorzy, zarówno ze szkół ogólnodostępnych jak i specjalnych. Oprócz przeglądu twórczości dziecięcej, w czasie trwania festiwalu, odbędzie się szereg warsztatów dla studentów, nauczycieli, animatorów wychowawców i artystów pracujących na co dzień z dziećmi wieku od lat 3 do 16. W związku z tegorocznym Festiwalem, już od marca ?Uliczne Galerie? mieszczące się w gablotach reklamowych przystanków autobusowych, prezentują prace malarskie dzieci.

W ramach festiwalu, 26 kwietnia w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, będzie można zobaczyć ?Kosmitę?, spektakl oparty na książce Roksany Jędrzejowskiej-Wróbel pod tym samym tytułem. Książka powstała z inicjatywy ING Banku Śląskiego, w ramach pierwszego w Polsce programu społecznego ?W towarzystwie Lwa?, propagującego techniki biblioterapii. Wstęp na spektakl jest bezpłatny a dodatkowe informacje nt. rezerwacji można znaleźć stronie www.katowice.eu).

O programie społecznym ?W Towarzystwie Lwa?:

ING Bank Śląski, jako pierwszy w Polsce rozpoczął realizację programu społecznego propagującego techniki biblioterapii, terapii z wykorzystaniem odpowiednio przygotowanych tekstów lub książek. Program realizowany jest od 2005 roku. W ramach programu powstały dwie książki:

* ?Lucjan, Lew jakiego nie było? (2005) ? książka opracowana z myślą o dzieciach hospitalizowanych na oddziałach onkologii i hematologii w Polsce. Od 2005 roku Lew Lucjan z grupą animatorów odwiedza małych pacjentów szpitali w całej Polsce. Do tej pory do beneficjentów programu trafiło 25 000 książek, a w każdej edycji uczestniczyło średnio 1000 małych pacjentów.
* “Kosmita” (2008) – bezpośrednimi odbiorcami tej książki są rodziny dzieci autystycznych. ?Kosmita? został wpisany na złotą listę Fundacji ABC XXI wieku ?cała Polska czyta dzieciom?.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #albo   #AST   #bank   #bank pekao sa   #banku   #br   #card   #cia   #cz   #dla   #dni