Banki

milion kart chipowych w portfelach klientów Banku Pekao SA

milion kart chipowych w portfelach klientów Banku Pekao SA Bank Pekao SA wydał już 1 milion kart EMV. Dzięki tej technologii są one jeszcze bezpieczniejsze,

milion kart chipowych w portfelach klientów Banku Pekao SA

Bank Pekao SA wydał już 1 milion kart EMV. Dzięki tej technologii są one jeszcze bezpieczniejsze, bardziej odporne na próby fałszowania i kopiowania. Z mikroprocesorem, tzw. ?chipem” są wydawane od jesieni 2009 roku wszystkie nowe i wznawiane karty Banku Pekao SA – debetowe, kredytowe i charge. Wkrótce rozpocznie się masowa wymiana pozostałych kart będących w obiegu, tak, aby jak najwięcej Klientów Banku Pekao SA mogło korzystać z kart chipowych jeszcze w tym roku.

Nowe karty w technologii EMV zostały wprowadzone po to, by jeszcze lepiej chronić klientów, akceptantów i bank przed przestępstwami w obrocie bezgotówkowym. Konieczność potwierdzenia transakcji numerem PIN, znanym wyłącznie posiadaczowi karty, blokuje szansę posłużenia się kartą przez osoby nieupoważnione.

Karty EMV Pekao SA oprócz tego, że są bezpieczne i nowoczesne, dają Klientom możliwość korzystania ze zniżek w programie ?Płać kartą, bo warto”. Program ten obejmuje wszystkie karty płatnicze, w tym karty debetowe. Oferta programu jest bardzo różnorodna i na bieżąco aktualizowana, rozszerzana i uzupełniana okresowymi promocjami. Obejmuje rabaty nawet do 30%.
1239216_graph_2
Wszyscy posiadacze kart debetowych EMV wydawanych do rachunków Eurokonto mogą bez prowizji korzystać z ponad 4 tys. bankomatów Pekao SA i Euronet w Polsce, a także ok. 20 000 bankomatów Grupy UniCredit za granicą.

– Wymiana kart przebiega bez żadnych zakłóceń, o czym może świadczyć fakt wydania ich już w liczbie miliona sztuk od października 2009 oraz powszechne korzystanie z nich przez Klientów do dokonywania transakcji w kraju i poza granicami – powiedział Paweł Pomianowski, Dyrektor Biura Produktów Kartowych Banku Pekao SA.

W obiegu znajduje się obecnie ok. 3,9 mln kart z logo Banku Pekao SA. Nowe karty wydawane przez bank oprócz mikroprocesora mają teraz nowy wygląd, nawiązujący do wizerunku Grupy UniCredit. Bank Pekao SA wymienia kartę na nową, z chipem, przed upływem terminu ważności dotychczasowej karty lub po każdorazowym wniosku Klienta o wymianę starej. Numery PIN pozostają niezmienione.

A to już wiesz?  dwuletnia Lokata Lukratywna oparta o indeks WIG20

Bank Pekao SA działa od 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej i wiodącym bankiem w Polsce pod względem kapitalizacji rynkowej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 3 800 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie. Bank Pekao SA ma ponad 5 milionów klientów, a w swoim dorobku wiele nagród, m.in. trzykrotnie zdobył tytuł Best Bank in Poland w roku 2005, 2008 oraz 2009 przyznawany przez magazyn ?Euromoney”, nagrody Best Foreign Exchange Provider 2008 oraz Best Trade Finance Provider Poland 2008 magazynu Global Finance, Ruban D’Honneur w kategorii The CMS Business of the Year w ramach European Business Awards 2008, Best Emerging Market Bank in Poland 2006 magazynu ?Global Finance” oraz dwukrotnie Bank of the Year in Poland magazynu ?The Banker” (2004 i 2008 rok). Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, która jest obecna w 22 krajach, zatrudnia 180 tys. osób i obsługuje ponad 40 mln klientów w ponad 10 300 placówkach.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy