Wiadomości branżowe

Ericsson kupuje Redback Networks

Ericsson i Redback Networks Inc. ogłosiły podpisanie ostatecznej umowy, zgodnie z którą Ericsson kupi akcje Redback za 25,00 USD za sztukę, czyli za łączną cenę około 1,9 miliarda USD.

  • Ericsson oferuje 25,00 USD za akcję w gotówce
  • Ogólna cena – 1,9 mld USD po odliczeniu gotówki netto
  • Sfinansowanie transakcji nastąpi ze źródeł wewnętrznych
  • Redback wnosi wiodącą technologię IP
  • Rozszerzenie obecności na rynku firmy Ericsson
  • Umocnienie wiodącej pozycji firmy Ericsson sieciach IP nowej generacji

Redback został założony w roku 1996 w San Jose (Kalifornia), sercu Doliny Krzemowej i jest notowany na giełdzie NASDAQ od roku 1998. Klientami Redback jest 700 operatorów w ponad 80 krajach. Firma zatrudnia około 800 osób, w tym 500 inżynierów w działach badawczo-rozwojowych. Piętnastu z czołowych 20 operatorów telefonii na świecie korzysta z technologii Redback, w tym z routerów szerokopasmowych do obsługi danych IP, usług głosowych i wideo.

 

Redback zapewnia operatorom dostęp szerokopasmowy, telefonię, telewizję i usługi mobilne oparte na Internecie. Obroty spółki wzrosły o 33% w 2005 i 87% przez pierwsze dziewięć miesięcy roku 2006, osiągając poziom 197 mln USD.

 

Carl-Henric Svanberg, prezes i dyrektor generalny Ericsson, powiedział: ?Połączenie sił obu spółek będzie bardzo wartościowe dla klientów i akcjonariuszy oraz pobudzi istniejące możliwości oferowane pracownikom. Tempo rozwoju IP zwiększa się. W miarę jak operatorzy przechodzą na rozwiązania konwergentne zgodne z IP, jakość usług wymaga coraz bardziej zaawansowanych routerów o wysokiej przepustowości?.

 

Trwająca szybka rozbudowa szerokopasmowych sieci mobilnych i stacjonarnych doprowadziła do wprowadzenia nowych usług opartych na IP, takich jak VoIP, IPTV oraz usług on-demand (na żądanie).

 

?Połączenie inteligentnej technologii routingu spółki Redback i wiodącej technologii IMS (IP Multimedia Subsystem) firmy Ericsson, transportu optycznego i dostępu szerokopasmowego daje nam wiodącą pozycję pod względem kompleksowych rozwiązań IP przeznaczonych zarówno dla operatorów stacjonarnych jak i mobilnych? ? dodał Svanberg.

 

Svanberg podsumował: ?Transakcja ta jest spójna z naszą strategią wzrostu organicznego uzupełnianą dodatkowymi nabyciami przyspieszającymi nasz czas wprowadzania nowych rozwiązań na rynek i wzmacniających naszą pozycję rynkową. Redback wnosi wiodące technologie IP, pozycję rynkową i zespół o bardzo dużych kompetencjach, co przy udziale Ericsson daje wyjątkową ofertę dla naszych klientów?.

 

W ramach umowy Redback stanie się spółką w pełni zależną od firmy Ericsson. Ericsson ma zamiar zachować biura i urządzenia Redback w San Jose (Kalifornia) i innych lokalizacjach.

 

Posiadacze około 22% pozostających w obrocie akcji Redback zgodzili się wystawić na sprzedaż przetargową swoje akcje w ramach oferty i oddać głos ze swoich akcji za umową fuzji i przeciw wszelkim innym transakcjom – zgodnie z postanowieniami umowy. 

 

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy