Banki

Zarabiaj na indeksie – nowa struktura w mBanku

mBank rozpoczął kolejną subskrypcję lokaty strukturyzowanej opartej o ceny kontraktów terminowych na warszawskiej giełdzie.

Strategia produktu Liderzy Parkietu II zakłada umiarkowany wzrost cen kontraktów terminowych na WIG20 w najbliższym roku (lokata zakładana jest na 12 mies.). Zysk uzależniony jest od wartości aktywa bazowego (kontraktu terminowego na indeks WIG20, lub innego indeksu zastępującego go, opublikowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie) i z godnie z zasadami produktu:

1176253_cut_expenses_3 * jeżeli wartość aktywa bazowego znajdzie się w przedziale 2500-2900 punktów, oprocentowanie lokaty wyniesie 10,50 proc. (według danych rynkowych z dnia 17.03.2010 r.). Ostateczna wysokość oprocentowania będzie nie niższa niż 9 proc.;
* jeżeli wartość aktywa bazowego znajdzie się w przedziale 2400-2500 lub 2900-3000 punktów, wówczas oprocentowanie lokaty wyniesie 3 proc.;
* w pozostałych przypadkach lokata zakończy się zwrotem zainwestowanych środków.

Polska znacząco zyskała w rankingach atrakcyjności inwestycyjnej, co może spowodować większe zainteresowanie wśród inwestorów zagranicznych naszym krajem oraz polską giełdą. Ponadto jako jeden z nielicznych krajów w 2009 r. miała dodatnie PKB, co także zwiększa atrakcyjność naszego kraju. W związku z tym, zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie kolejnej subskrypcji na lokatę opartą o kontrakty terminowe na WIG20 – mówi Monika Chwiedziewicz, menedżer ds. produktów inwestycyjnych w mBanku.

Subskrypcja na lokatę strukturyzowaną Liderzy Parkietu II w mBanku trwa do 29 marca 2010 r., a minimalna kwota inwestycji to 1000 zł.

mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. mBank proponuje także usługi telekomunikacyjne wirtualnego operatora komórkowego – mBank mobile. Z oferty mBanku korzysta już 2,3 mln Klientów. Ich przedstawiciele, regularnie wybierani do mRady, wraz z użytkownikami forum mBanku i bloga, tworzą mSpołeczność, pomagającą bankowi w doskonaleniu oferty.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy