Wiadomości branżowe

Wartość wniosków złożonych w ramach Planów Finansowych przekroczyła 1 mld zł

W MultiBanku - detalicznej części BRE Banku SA - łączna wartość złożonych wniosków kredytowych w Planach Finansowych przekroczyła już 1 mld 6 mln zł. Plany Finansowe MultiBanku dostępne są w 3 wariantach - MultiPlan, MultiPlan Walutowy i WWJ.Plany Finansowe to nowa na polskim rynku kategoria

W MultiBanku – detalicznej części BRE Banku SA – łączna wartość złożonych wniosków kredytowych w Planach Finansowych przekroczyła już 1 mld 6 mln zł.

Plany Finansowe

MultiBanku dostępne są w 3 wariantach – MultiPlan, MultiPlan Walutowy i WWJ.

Plany Finansowe to nowa na polskim rynku kategoria produktów bankowych, opartych o kredyt hipoteczny wprowadzona przez MultiBank w maju ubiegłego roku. Zdobyły one w 2002 roku główną nagrodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego – Złotą Donatywę Gdańską za najlepszy produkt finansowy w kategorii bankowość.

Plany Finansowe

– to kombinacja rachunku bieżącego, depozytowego, oszczędnościowego, kredytów i kart płatniczych. Produkty hipoteczne MultiBanku skierowane są do wszystkich zainteresowanych zakupem mieszkania, domu, samochodu lub innych dóbr. Osobom posiadającym już zaciągnięte kredyty w różnych instytucjach Plany Finansowe pozwolą zintegrować zadłużenie w jednym banku. Takie rozwiązanie zaoszczędzi czas potrzebny do obsługi kredytów, a także zredukuje liczne opłaty i prowizje.

Jedną z najistotniejszych cech Planów Finansowych jest sposób naliczania odsetek. Zastosowanie mechanizmu bilansowania powoduje, że MultiBank odejmuje od kwoty kredytu, wartość zgromadzonych przez klienta depozytów i dopiero od różnicy liczy odsetki kredytowe. Zastosowanie takiego mechanizmu pozwala na znaczną redukcje kosztów obsługi kredytu i jego wcześniejsze spłacenie niż miałoby to miejsce w przypadku tradycyjnego kredytu hipotecznego.

Klienci MultiBanku w ramach jednego z Planów Finansowych mogą również sami decydować o harmonogramie i wysokości spłat kredytu. Każda wpłata automatycznie zmniejsza zadłużenie wobec banku, pozwalając jednocześnie dysponować zgromadzonymi środkami do wysokości przyznanego limitu.

Maksymalny okres spłaty kredytu w ramach Planów Finansowych wynosi do 30 lat.

Jeżeli kredyt z Planu Finansowego Klienci MultiBanku wykorzystają na cele mieszkaniowe (zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 21 listopada 2001) odsetki od niego można odliczyć od podstawy opodatkowania.

MultiBank do zarządzania Planami Finansowymi przygotował specjalny serwis internetowy umożliwiający w łatwy sposób planowanie harmonogramu spłat kredytów i przeprowadzanie symulacji.

A to już wiesz?  Roboty będą pracowały obok ludzi. Biznes przyspieszy dzięki sztucznej inteligencji

Oprocentowanie kredytów w ramach Planów Finansowych wynosi od 5,95% w PLN, od 2,75% CHF, od 4,90% USD, 5,40% EUR w skali roku. Klienci MultiBanku, którym przyznano Plan Finansowy – MultiPlan lub MultiPlan Walutowy – kredyt odnawialny, gotówkowy, czy samochodowy mogą otrzymać oprocentowany tak samo niską stopą jak kredyt hipoteczny – od 5,95% PLN w skali roku.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy