Wiadomości branżowe

MIH Allegro BV złożyła wniosek do UOKiK ws. akwizycji Agito.pl

Grupa Allegro, lider branży e-commerce, podpisała umowę warunkową na zakup 90% udziałów sklepu internetowego Agito.pl i 15 grudnia 2011 roku złożyła w tej sprawie wniosek do UOKiK. Grupa planuje wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie i rozszerzyć najwyższą jakość  usług w obszarze handlu detalicznego on-line.

Plan akwizycji Agito S.A wpisuje się w strategię Grupy, której wszystkie usługi i serwisy  mają za zadanie wspieranie handlu internetowego na każdym etapie – począwszy od dokonania wyboru towaru przez porównanie cen produktu, zakup, po bezpieczną płatność elektroniczną. Firma od lat konsekwentnie dąży do tego, by dostarczać konsumentom kompleksowe rozwiązania w branży e-commerce.

Grupa Allegro planuje akwizycję Agito.pl ponieważ widzi w tej marce ogromny potencjał, a także duże szanse na dynamiczny rozwój. Poprzez Agito.pl Grupa Allegro chce zaproponować kupującym szeroki asortyment towarów z wielu różnych kategorii w atrakcyjnych cenach  – mówi Grzegorz Wójcik, CEO Grupy Allegro. –  Innowacyjne rozwiązania informatyczne oraz otwartość Agito na współpracę w relacjach typu b2b z segmentem małych i średnich przedsiębiorstw pozwolą umocnić ten segment w planowanym starciu z globalną konkurencją, a także przełożą się na wysoki standard  obsługi, która ma niebagatelne znaczenie w handlu internetowym – dodaje Wójcik.

Dołączenie Agito.pl do serwisów Grupy Allegro stanowi przede wszystkim atrakcyjne uzupełnienie oferty dla kupujących w sieci. Z drugiej strony Allegro zakłada, że poprzez kooperację z dotychczasowymi partnerami poszerzy ich rozwój o dodatkowy kanał dystrybucji i umożliwi dotarcie do nowego grona konsumentów, nieobecnych w serwisach Grupy Allegro. W rezultacie, współpraca z partnerami spełniającymi kryteria wysokiej jakości obsługi przełoży się na wzmocnienie małych i średnich firm działających w rodzimym e-handlu w kontekście planowanej ekspansji globalnych konkurentów na polskim rynku.

Sklep internetowy Agito.pl powstał w sierpniu 2002 r. W ciągu dziewięciu lat istnienia Agito stało się znaczącą marką wśród polskich sklepów internetowych. Klienci Agito.pl mogą obecnie wybierać pośród szerokiej gamy produktów, poczynając od sprzętu RTV i AGD oraz wyposażenia domu i ogrodu, poprzez artykuły komputerowe i fotograficzne, a skończywszy na kosmetykach, produktach dla dzieci, ubraniach i dodatkach.

Zainteresowanie Grupy Allegro segmentem detalicznym wynika z jej wieloletniego doświadczenia jako operatora platformy Allegro. – przekonuje Tomasz Sypuła, założyciel  i prezes zarządu Agito.pl. – W Agito również obserwujemy trendy światowego e-commerce i wiemy, że istnieją segmenty rynku, w których nasze współdziałanie daje szansę przedsiębiorcom na sukces w rodzimym e-biznesie. Jestem pewien, że skorzystają na tym wszyscy uczestnicy handlu w sieci. – przekonuje Sypuła. 

Aktualnie Grupa Allegro w Polsce działa w obszarze handlu detalicznego prowadząc klub zakupowy Markafoni.pl, który jest rozwijany na bazie unikalnych doświadczeń w internetowej sprzedaży detalicznej odzieży.


Grupa MIH Allegro –  lider branży e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, grupa firm zarządzających 75 serwisami w ponad 20 krajach. W Polsce Grupa od lat działa na rynku serwisów transakcyjnych jako operator platformy Allegro.pl, a także ostatnio w ramach Citeam.pl.  W obszarze usług płatniczych za transakcje internetowe do Grupy Allegro należy serwis PayU wraz z serwisem finansowym Bankier.pl. Na rynku reklamy internetowej i ogłoszeń Grupa prowadzi serwisy Ceneo.pl, otoMoto.pl, otoDom.pl, mojeauto.pl, otoWakacje.pl, Tablica.pl, Oferia.pl i Cokupić.pl. Ponadto portfolio GA uzupełniają klub zakupowy Marakfoni.pl działający w segmencie sprzedaży detalicznej online oraz serwis iStore, dostawca oprogramowania dla sklepów internetowych. Wszystkie usługi i serwisy Grupy Allegro mają za zadanie wspieranie handlu elektronicznego na każdym etapie – począwszy od dokonania wyboru towaru, poprzez porównanie cen produktu i zakup, po bezpieczną płatność.

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts