Wiadomości branżowe

Takich opcji jeszcze nie było!

Jak zacząć zarabiać na spadkach? Jak w inwestowaniu wykorzystać dźwignię finansową nie biorąc kredytu? Jak ograniczyć potencjalne straty?

Odpowiedzi na te oraz inne pytania udzieli Ekspert Giełdy Papierów Wartościowych podczas szkolenia dla Inwestorów organizowanego przez Dom Inwestycyjny BRE Banku S.A. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, tj.15.11.2005 o godz.16.45  w Punkcie Obsługi Klienta w Warszawie, ul. Wspólna 47/49. Wykład w całości będzie poświęcony opcjom na akcje.

Opcje na akcje są nowym instrumentem na polskiej Giełdzie. Pierwsze notowanie tego instrumentu odbyło się 17 października br. Początkowo do obrotu zostały wprowadzone opcje na akcje Banku PEKAO, KGHM, PKN Orlen, PROKOM-u oraz Telekomunikacji Polskiej.

Instrumentem bazowym pierwszych giełdowych opcji na akcje są akcje spółek o najwyższych obrotach oraz najwyższej kapitalizacji. Nowe instrumenty pozwalają na wykorzystanie wielu strategii inwestowania ( strategia motyla, stelaża) oraz nowych metod spekulacji ( np. zarabianie w trendzie horyzontalnym).

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób dzięki opcjom można zarabiać zarówno na wzrostach jak i spadkach kursu akcji.

Spotkanie poprowadzi Pan Jarosław Ziębiec – Kierownik Zespołu Instrumentów Pochodnych w Dziale Notowań i Rozwoju Rynku GPW. Po spotkaniu inwestorzy będą mieli sposobność odbycia indywidualnych rozmów z pracownikami Domu Inwestycyjnego BRE Banku S.A. oraz Ekspertem z GPW. 

Dotychczas na warszawskiej Giełdzie notowane były opcje na WIG 20. Dom Inwestycyjny BRE Banku S.A. pozostaje liderem na tym rynku. Po trzech kwartałach 2005 r. udział w tym segmencie wyniósł 33%.

Źródło mDom Maklerski. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts