Wiadomości branżowe

EDA firmy Ericsson produktem roku 2006

16,6% czytelników głosowało na Ethernet DSL Access (EDA) firmy Ericsson w konkursie Produkt Roku 2006 zorganizowanym przez miesięcznik NetWorld. EDA zwyciężył w kategorii Systemy klasy operatorskiej.

 

EDA to rozwiązanie firmy Ericsson należące do platformy Public Ethernet, wykorzystujące miedziane linie telefoniczne. Umożliwia wprowadzenie szeregu nowych usług takich jak: zdalne nauczanie (e-learning), zdalne zarządzanie (e-government), wideo na żądanie (video-on-demand), gry, TV itp.

 

Niezwykle istotną właściwością budowy sieci opartej na platformie Ethernet DSL Access jest elastyczność umożliwiająca swobodną rozbudowę systemu. EDA pozwala na dostarczenie do abonenta końcowego łącza cyfrowego umożliwiającego realizację szybkiego dostępu do Internetu, jednocześnie znacząco zmniejszając koszty transportu danych.

 

Zaletą rozwiązania EDA jest jego wyjątkowa skalowalność, która umożliwia implementację DSL na obszarach o niewielkim zaludnieniu, a wykorzystanie Ethernetu pozwala na ekonomiczne budowanie infrastruktury.

 

DSL charakteryzuje się niezmiennością standardów interfejsu. Użytkownik korzysta ze standardowego modemu DSL, który w zwyczajowy sposób łączy komputer bądź sieć LAN z Ethernetem.

 

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts