Wiadomości branżowe

BRE Bank finansuje telekomunikację

BRE Bank jako lider konsorcjum udzielił finansowania na 240 mln zł spółkom kontrolowanym przez notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie fundusz MNI. Pieniądze posłużą m.in. na akwizycje podmiotów z branży telekomunikacyjnej, w tym zakup większościowego pakietu Stream Communications, siódmego co do wielkości operatora kablowego w Polsce.

– Cieszymy się, że możemy brać udział w rozwoju spółek Grupy MNI podkreśla Przemysław Gdański, Członek Zarządu BRE Bank, lidera konsorcjum.  – Nowoczesne technologie telekomunikacyjne to bardzo interesujący, przyszłościowy segment gospodarki, a BRE Bank chętnie angażuje się w finansowanie innowacji i przedsiębiorczości – dodaje.

Giełdowy fundusz MNI oraz kontrolowane przez niego spółki Hyperion  i MNI Telecom uzgodniły z konsorcjum BRE Banku  i Banku Zachodniego WBK warunki udzielenia kredytów o łącznej wartości 240 mln zł. Banki wysoko oceniają nasz standing finansowy, jak i perspektywy dla naszej działalności w segmencie telekomunikacyjnym, dlatego udało się nam uzgodnić atrakcyjne warunki finansowaniamówi Jerzy Jóźkowiak, prezes funduszu MNI.

Gros uzyskanego finansowania – 165 mln zł – zostanie przeznaczone na typowe cele inwestycyjne: zakup akcji i udziałów spółek, zorganizowanych części przedsiębiorstwa i rzeczowych aktywów trwałych. Fundusz chce rozwijać działalność w segmencie telekomunikacyjnym w oparciu o notowaną na GPW spółkę Hyperion. Jest ona ogólnopolskim operatorem świadczącym usługi dostępu do sieci Internet, usługi głosowe oraz telewizyjne.

To kolejny sukces bankowości korporacyjnej BRE Banku. W samym tylko III kwartale liczba obsługiwanych firm zwiększyła się o 100 netto i wyniosła 13 126, co jest najwyższym wynikiem w historii. W listopadzie Bank został uhonorowany tytułem najlepszego korporacyjnego banku internetowego w Europie Środkowo-Wschodniej w konkursie organizowanym przez prestiżowy, międzynarodowy magazyn Global Finance

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy