Konto Wiadomości branżowe

Zmiany oprocentowania lokaty 6-miesięcznej Banku Pocztowego

Od 28 listopada br. oprocentowanie 6-miesięcznej lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek wynosi 4,81%, co odpowiada 6% na lokacie ze standardową, miesięczną kapitalizacją.

Zmiana obejmuje obniżenie oprocentowania z 6% do 4,81%. Lokatę 6-miesięczną ze stałym oprocentowaniem można założyć zarówno w Oddziale, przez Internet, jak również Infolinię. Jej zaletą jest dzienna kapitalizacja odsetek, dzięki której zysk dla Klienta jest wyższy w porównaniu do standardowych lokat z miesięczną kapitalizacją.

Minimalna kwota potrzebna do założenia lokaty to 500 zł. Maksymalna kwota nieobjęta podatkiem od zysków kapitałowych (określanym potocznie „podatkiem Belki”) wynosi 14 000 zł. Każdy Klient może założyć dowolną liczbę lokat. Pieniądze zdeponowane na lokacie są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Bank Pocztowy ma w swojej ofercie również 3-miesięczną lokatę z dzienną kapitalizacją odsetek z oprocentowaniem 3,80% odpowiadającemu 4,70% na lokacie standardowej, 12-miesięczną lokatę oprocentowaną na poziomie 4,50%, oraz 24-miesięczną lokatę z oprocentowaniem zmiennym wynoszącym 5%.

Z pełnej oferty produktów lokacyjnych BP SA można skorzystać przez sklep lokat – www.lokaty-online.pl. Jest to rozwiązanie dla osób, które chcą założyć lokatę, a nie posiadają konta w Banku Pocztowym.

Na stronie internetowej poza standardowymi lokatami można założyć również krótsze lokaty: 10-dniową z oprocentowaniem wynoszącym 3%, jak również 1-miesięczną z dzienną kapitalizacją odsetek i oprocentowaniem wynoszącym 3,70% odpowiadającym 4,60% na lokacie standardowej. Maksymalna kwota nieobjęta „podatkiem Belki”  przy lokatach 1-M i 3-M wynosi 22 000 zł.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #pl   #ponad   #pracownik   #sze