Wiadomości branżowe

Serwisy Wirtualnej Polski nagrodzone w Webstarfestival 2009

W piątej edycji Webstarfestivalu – konkursu na najlepsze strony WWW i kreacje polskiego Internetu – nagrodzono aż trzy serwisy portalu Wirtualna Polska. Webstar Akademii Internetu w jednej z kluczowych kategorii – „Strona Roku 2009: Nowa Strona WWW” – powędrował do twórców platformy ToSieWytnie.pl. Wyróżnienia otrzymały dwie inne witryny Wirtualnej Polski – Bliscy.pl (I Wyróżnienie Akademii w kategorii „Społeczność”) oraz Tanio.pl (II Wyróżnienie Akademii w kategorii „Technika i komunikacja”).

Od momentu rejestracji domeny ‘tosiewytnie.pl’, przez opracowanie interfejsu serwisu, technologii emisji i oprogramowanie baz danych, aż do uruchomienia platformy na tzw. „publicznej emisji” upłynęło 5 miesięcy. To nieprawdopodobne tempo, jak na projekt bazujący na tak skomplikowanej architekturze, opartej głównie na streamingu wideo – mówi Łukasz Skalik, pomysłodawca ToSieWytnie.pl i kierownik obszaru serwisów telewizyjnych WP – Premiera serwisu w Internecie pokryła się ze zgłoszeniem projektu do tegorocznej edycji Webstarfestivalu, które nastąpiło dosłownie na 2 dni przed ostatecznym terminem nadsyłania kandydatur. Kilka dni później dowiedzieliśmy się o zakwalifikowaniu się na ‘short listę’, a następnie o przejściu do ścisłego finału. W tym kontekście uznanie ToSieWytnie.pl przez Akademię konkursu za najlepszą nową stroną WWW 2009 w Polsce, jest dla nas niesamowitym wyróżnieniem.

Platformę doceniają również internauci. Zaledwie po miesiącu od uruchomienia liczba unikalnych użytkowników Tosiewytnie.pl wyniosła ponad półtora miliona*. W tym czasie obejrzeli oni w sumie 180 000 godzin materiałów wideo i pobrali blisko 60 terabajtów danych**, które mogłyby w pełni zapisać 13 i pół tysiąca płyt DVD.

Cieszymy się ze wszystkich nagród zdobytych podczas tegorocznej edycji konkursu – także z wyróżnień dla serwisów bliscy.pl i tanio.pl. Dobrze wypadliśmy na tle innych portali horyzontalnych. W przypadku ToSieWytnie.pl Akademia doceniła zarówno formułę witryny, jej atrakcyjność dla internautów, jak i realizację graficzną. Ta całościowa ocena to powód do dużej satysfakcji – mówi Grzegorz Tomasiak, Prezes Zarządu Wirtualnej Polski – W przyszłym roku planujemy start kolejnych ciekawych projektów, które, mamy nadzieję, powtórzą sukces tegorocznych laureatów Webstara.

tosiewytnie.pl
bliscy.pl
tanio.pl

*Dane za: GemiusTraffic, listopad 2009
**Dane odtworzeń serwera multimedialnego WP, listopad 2009

 

Informacje dodatkowe na temat nagrodzonych serwisów:

Platforma ToSieWytnie.pl – agreguje twórców filmowych produkujących i umieszczających swój kontent w Sieci. Projekt w założeniu stanowi syntezę klasycznego serwisu hostingowego oraz telewizji internetowej. Nie każdy może automatycznie dodać filmy do platformy ToSieWytnie.pl, ale każdy może zgłosić chęć ich dodania. To redakcja decyduje o przydzieleniu statusu członkowskiego. W ten sposób twórcy serwisu chcą stworzyć sieciową „elitę” filmowców-amatorów, faktycznie produkujących lub pozyskujących kontent i tym samym wyeliminować produkcje umieszczane nielegalnie. Wyróżnikami serwisu są m.in. nielimitowany czas trwania wgrywanych plików, „telewizyjna” rozdzielczość emisyjna playera wideo, w rozmiarze 720×404 (aspekt 16:9), przy czym pliki wgrywane w wysokiej jakości HQ w pełnym ekranie są odtwarzane w rozmiarze 1024×576, promocja najciekawszych kanałów autorskich na stronie głównej portalu. Każdą z dodanych produkcji można równolegle śledzić, w dowolnym miejscu i czasie, z poziomu telefonów komórkowych – pod adresem m.ToSieWytnie.pl

Bliscy.pl – serwis społecznościowy, którego podstawową funkcjonalnością jest tworzenie drzewa genealogicznego rodziny. Użytkownik może robić to sam lub zaprosić do współtworzenia bliskich i dalekich krewnych. Wszystko odbywa się w intuicyjny, prosty sposób. Serwis pozwala dowolnie uzupełniać i modyfikować drzewo genealogiczne, dodawać do niego coraz to nowych członków rodziny oraz ich fotografie, zamieszczać materiały multimedialne. To internetowa platforma kontaktu z bliskimi. Za jej pośrednictwem można np. wysłać list do innego członka rodziny, założyć rodzinne forum, tworzyć dziennik i biografię rodziny. Jednym z narzędzi serwisu jest kalendarz rodziny, umożliwiający zebranie i skatalogowanie istotnych dla rodziny użytkownika dat.

Tanio.pl – porównywarka cen i produktów Wirtualnej Polski. Jej atutami są: silne powiązanie z serwisami portalu, gwarancja wiarygodności zrzeszonych w serwisie sklepów oraz codzienna aktualizacja dostępności produktów. Tanio.pl to ponad 1200 wprowadzonych do bazy porównywarki sklepów i ponad 3 miliony ofert, ujętych w kilkadziesiąt kategorii tematycznych (w tym 18 głównych). W serwisie znaleźć można informacje dotyczące promocji, nowości, sposobów płatności, transportu, czasu dostawy, możliwości osobistego odbioru zamówionego towaru. Dużym atutem witryny są „Poradniki zakupowe”.


Zdjęcia stanowiące fotograficzne uzupełnienie materiału: R.Nowakowski

 

 

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts