Wiadomości branżowe

Prognozy analityków Bankier.pl na 2012 rok

Analitycy Bankier.pl przygotowali raport, który zawiera prognozy dotyczące wydarzeń spodziewanych w 2012 r. z zakresu gospodarki, rynków kapitałowych, biznesu, zmian w prawie i bankowości.

Raport zawiera syntezę prognoz analityków. Pełne prognozy analityczne będą publikowane w portalu Bankier.pl w okresie 29 grudnia 2011 ? 11 stycznia 2012 r. Poniżej kilka fragmentów prognoz zawartych w raporcie i pełen raport do pobrania w formacie PDF:

Krzysztof Kolany, główny analityk

Negatywna presja otoczenia zewnętrznego unaoczni słabości polskiej gospodarki, których na razie nie widać. (…) Rosnącym kosztom życia nie będzie towarzyszył odpowiednio silny wzrost płac, przez co realne dochody konsumentów będą się kurczyć. (…) Prognozy ekonomistów zakładają wzrost PKB w granicach 2-3%. Moim zdaniem będzie to przedział 2,0-2,5% i raczej bliżej 2%. Oznacza to silne hamowanie polskiej gospodarki.

dr Michał Kisiel, analityk Bankier.pl

W najbliższym roku należy liczyć się ze spowolnieniem rozwoju rynku kredytów hipotecznych. (…) Konsekwencją ograniczeń narzucanych w Rekomendacji S będzie także dalsza marginalizacja kredytów walutowych. Jeśli dodamy do tego wycofywanie z rynku programu Rodzina na Swoim, to można oczekiwać, że grupa potencjalnych kredytobiorców znacząco się skurczy.

 

Barbara Sielicka, analityk Bankier.pl

Dla przedsiębiorców najważniejsza będzie zmiana sposobu ustalania zaliczki na podatek dochodowy za ostatni miesiąc lub kwartał roku. Od przyszłego roku zaliczka za grudzień lub IV kwartał będzie ustalana na podstawie faktycznego dochodu uzyskanego w tym okresie oraz płatna do 20 stycznia roku następnego (…).

 

 

 

 

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts