Konto Wiadomości branżowe

Dział PSG zostaje w strukturach HP

Dalsze funkcjonowanie działu Komputerowych Systemów Osobistych w ramach HP ma zapewnić więcej korzyści klientom i akcjonariuszom firmy. Warszawa, 28 października 2011 r. — HP poinformowało, że zakończyło ocenę alternatyw

Dalsze funkcjonowanie działu Komputerowych Systemów Osobistych w ramach HP ma zapewnić więcej korzyści klientom i akcjonariuszom firmy.

Warszawa, 28 października 2011 r.HP poinformowało, że zakończyło ocenę alternatyw strategicznych dla swojego działu Komputerowych Systemów Osobistych (Personal Systems Group — PSG) i zadecydowało, że jednostka ta pozostanie częścią firmy.

HP obiektywnie oceniło strategiczny, finansowy i operacyjny wpływ wydzielenia działu Komputerowych Systemów Osobistych. Wyniki analiz nie pozostawiają wątpliwości, że zatrzymanie tego działu w ramach HP jest właściwe dla klientów i partnerów, właściwe dla akcjonariuszy i właściwe dla pracowników” — powiedziała Meg Whitman, Prezes i Dyrektor Generalny HP. „Chcemy dalej prowadzić dział PSG, bo razem jesteśmy silniejsi”.

W strategicznym przeglądzie dostępnych możliwości wzięli udział eksperci z wielu jednostek i działów. Oparta na danych analiza pokazała jak głęboka jest integracja pomiędzy kluczowymi operacjami, takimi jak łańcuch dostaw, IT i zaopatrzenie. Szczegółowo wskazała też szeroki zakres, w jakim dział Komputerowych Systemów Osobistych wzbogaca ofertę rozwiązań HP i wpływa na ogólną wartość marki. Wykazała również, że koszty odtworzenia tych korzyści w niezależnym przedsiębiorstwie przewyższają wszelkie zalety wydzielenia.

Wynik analizy ugruntowuje stosowany przez HP model oraz korzyści dla klientów i akcjonariuszy firmy. Dział Komputerowych Systemów Osobistych to kluczowa część strategii HP, której celem są trwałe, korzystne relacje z konsumentami, małymi i średnimi firmami oraz klientami instytucjonalnymi. Zarząd HP jest przekonany, że dział ten może wspomagać wyniki finansowe firmy w ramach większego podmiotu i przyspieszyć opracowywanie rozwiązań w innych jednostkach HP.
Dział Komputerowych Systemów Osobistych od dawna jest liderem rynku w dziedzinie innowacji i technologii, może się też pochwalić najwyższą rentownością w branży. To największy producent komputerów osobistych na świecie, a jego przychody w roku finansowym 2010 sięgnęły 40,7 mld USD.

„Jako część HP dział Komputerowych Systemów Osobistych będzie w dalszym ciągu zapewniał klientom i partnerom korzyści płynące z innowacyjnych produktów oraz globalnej skali za pośrednictwem najszerszej w branży oferty komputerów osobistych, stacji roboczych i innych rozwiązań” — powiedział Todd Bradley, Wiceprezes Działu Komputerowych Systemów Osobistych w HP. „Jesteśmy światowym liderem rynku komputerów PC, a teraz chcemy stać się jeszcze lepsi”.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.hp.com/investor/PSG-Decision.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy