Recepta na kryzys

Recepta na kryzys
autorem artykułu jest Sylwester Sacharczuk

Od spowolnienia gospodarki nie uciekniemy ? ona już słabnie. Kryzys dotknie zdecydowaną większość firm. Według sondażu CBOS już teraz 18 proc. Polaków odczuwa jego skutki, a 60 proc. uważa, że gospodarka też je odczuje. Już teraz firmy ograniczają produkcję, tną koszty. Leczenie ran po kryzysie z pewnością potrwa jeszcze sporo czasu.

W kryzys… talerzem

1127283_golden_money_5Jak w takim razie reagować na kryzys? Metod jest wiele. Można np. skorzystać z oferty Amerykanki Sarah Lavely ? otworzyła ona lokal, w którym można rozładować kryzysowy stres rozwalając trochę talerzy, szklanek i innych przedmiotów. Zasady są proste: za 10 dolarów klient dostaje zestaw talerzy i szklanek, wchodzi do pomieszczenia przypominającego strzelnicę i może rozbić wszystko, co otrzymał ? w dowolny sposób. I tak np. agent ubezpieczeniowy Adam DeWitt wydał 50 dolarów rozbijając przy muzyce Guns N’ Roses talerze z wypisanymi nazwami banków. Już po wszystkim stwierdził, że nie pamięta, kiedy ostatni raz wydał pieniądze na coś równie wartościowego.

Mimo wszystko radzimy skorzystać z bardziej wyważonych i skutecznych rozwiązań. Jak zabezpieczyć się przed kryzysem? W tych trudnych czasach trzeba wszystko szczególnie dobrze przemyśleć i zaplanować. Warto zabezpieczyć się już teraz ? i znaleźć nowe, gotowe rozwiązania, zanim kryzys do nas dotrze. Przede wszystkim ? trzeba pomyśleć o optymalizacji kosztów. Podczas kryzysu zdecydowanie najefektywniejszą formą zwiększania przychodów jest znalezienie tańszych dostawców i usług. Kosztujących mniej, ale równie solidnych – jeśli nie lepszych.

Łatwiejszy pierwszy kontakt

Gdzie ich znaleźć? Tam, gdzie jest największy wybór, a więc na giełdach biznes ofert. Takich jak np. OPENKontakt.com ? największa w Polsce giełda z ofertami biznesowymi. Można tu znaleźć nowych kontrahentów i konkretne oferty firm zainteresowanych współpracą, kupnem czy sprzedażą. Giełda ułatwia pierwszy kontakt między przedsiębiorstwami z tych samych branż. Firmy mają na nim dostęp do ponad 7,2 mln ofert ? to chyba najlepiej świadczy o skuteczności i możliwościach portalu. W znajdowaniu partnerów handlowych pomaga on przedsiębiorcom już od 10 lat.

To narzędzie niejednokrotnie może dać firmie więcej niż np. zatrudnienie nowego pracownika zajmującego się handlem ? tym bardziej, że koszty pracy są dziś bardzo wysokie. Tymczasem na OPENKontakt.com na przedsiębiorstwa czekają już gotowe oferty współpracy ? i każdy może skorzystać z tych, które go interesują. Z pewnością warto pomyśleć o skorzystaniu z hasła pełnego dostępu, oferty płatnej, reklamy bannerowej czy mailingu z ofertą własnej firmy. Ta giełda jest więc doskonałą pomocą dla istniejących już działów sprzedaży. Pracownicy nie muszą wyszukiwać kontrahentów ? firmy same się zgłaszają za pośrednictwem OPENKontakt.com.

W czasie kryzysu poszukiwanie oszczędności, tańszych partnerów biznesowych i usług to absolutna podstawa. Optymalizacja kosztów ? to najbardziej skuteczna recepta na kryzys. Chyba że wolisz metodę z rozbijaniem talerzy…

Sylwester Sacharczukdziennikarz

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Authors

Related posts

Top