Konto Wiadomości branżowe

Ranking lokat Bankier.pl – październik 2011 r.

Banki starają się przechwycić odpływający z funduszy inwestycyjnych strumień pieniędzy. Na wielu lokatach można już zarobić powyżej 6 proc. w skali roku na czysto. Mimo zakończonych wyborów nadal nie jest jasna sytuacja z podatkiem Belki. Bankier.pl przedstawia najnowszy ranking lokat bankowych – można przeczytać w najnowszym Rankingu Bankier.pl

W obliczu niepokojących wieści ze światowych gospodarek lokaty bankowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Banki starają się przejąć kapitał wycofywany z funduszy inwestycyjnych, oferując korzystne oprocentowanie lokat. Tym samym magazynują środki na wypadek, gdyby doszło do dalszego pogorszenia sytuacji i spadku zaufania na rynku międzybankowym. Wówczas nie tylko byłoby trudniej o pieniądze, ale byłyby one znacznie droższe.

Obawy banków nie są bezzasadne, bo lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek dominują w czołówkach najlepszych lokat. Najnowszy ranking lokat Bankier.pl pokazuje, że niemal wszystkie najlepsze lokaty na rynku zakładane na okres dwóch, trzech, sześciu miesięcy i roku to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek.

W zestawieniu najlepszych lokat dwumiesięcznych nie doszło do istotnych zmian od czasu ostatniego rankingu. Jedyną nowością jest lokata 2M w PKO BP ze stawką 4,5 proc. dla nowych środków. W tej kategorii ponownie dominuje oferta Spółdzielczego Banku Wielkopolskiego, który działa pod marką neoBank. Lokata kusi zyskiem 9 proc., ale ze względu na standardową kapitalizację odsetek zysk będzie niższy o wysokość podatku Belki. Aby skorzystać z oferty, trzeba też założyć konto osobiste w banku. NeoBank oferuje również najlepszą na rynku lokatę trzymiesięczną z oprocentowaniem 6,86 proc. Także i w tym przypadku konieczne jest otworzenie rachunku osobistego.

W zestawieniu lokat półrocznych pojawiają się dwie nowości. Bank Pocztowy podwyższył oprocentowanie lokaty 6M na 6 proc., tym samym trafił na wysokie miejsce podium, minimalnie przegrywając z liderem zestawienia – FM Bankiem. W zestawieniu dziesięciu najlepszych rynkowych lokat rocznych doszło w ciągu ostatniego miesiąca tylko do jednej zmiany. Santander Consumer Bank (wcześniej działający pod marką AIG Bank) podwyższył oprocentowanie Lokaty Doskonałej do 5,52 proc.

Więcej informacji w rankingu przygotowanym przez Wojciecha Boczonia i Katarzynę Wojewodę-Leśniewicz: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-lokat-Bankier-pl-pazdziernik-2011-r-2424993.html

Redakcja Serwisów Bankier.pl należąca do Grupa Allegro Sp. z o.o. zezwala na powielanie i rozpowszechnianie powyższego fragmentu utworu w całości, w dowolnych mediach na wszystkich polach eksploatacji. Pełna wersja utworu, dostępna na stronie  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-lokat-Bankier-pl-pazdziernik-2011-r-2424993.html,może być bezpłatnie powielana i rozpowszechniana w całości lub w części wyłącznie w prasie drukowanej, w tytułach zarejestrowanych i kontrolowanych w Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, pod warunkiem spełnienia wymogów wynikających z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994r. Nr. 24 poz. 83 z późn. zm.), w szczególności pod warunkiem podania autora i źródła  pochodzenia utworu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Amber Gold   #dla   #od   #pawe   #rdquo   #realizacji   #tak