Konto Wiadomości branżowe

mPay S.A. zadebiutuje na NewConnect 24 października

mPay S.A. zakończył prywatną ofertę akcji. Spółce udało się pozyskać z rynku ponad 2,4 mln zł. 23 inwestorów objęło 4,8 mln walorów wycenionych na 0,51 zł. Debiut Spółki na rynku NewConnect odbędzie się 24 października br.

mPay S.A. jest twórcą innowacyjnej usługi płatności mobilnych (m-płatności), pozwalającej na realizację i rozliczanie transakcji finansowych dokonywanych przy użyciu telefonu komórkowego. Strategicznym celem mPay S.A. jest ustanowienie standardu w zakresie płatności mobilnych na rynku masowym w Polsce, poprzez zaoferowanie użytkownikom uniwersalnego i bezpiecznego instrumentu płatniczego przy współpracy z operatorami telefonii komórkowej oraz wybranymi bankami.

Głównymi celami nowej emisji było m.in. pozyskanie środków na rozwój w ramach dotychczasowego modelu biznesowego, uczestnictwo w inicjatywie Płać komórką oraz budowa nowego interfejsu i realizacja działań marketingowych mających na celu popularyzację systemu płatności mPay.

Cieszy nas wynik emisji i zaufanie jakim obdarzyło nas ponad 20 nowych inwestorów, którzy łącznie objęli 4,8 mln nowych akcji serii L. Mimo trudniejszego otoczenia makroekonomicznego udało nam się pozyskać ponad 2,4 mln zł na dalszy rozwój i umocnienie pozycji lidera rozwijającego się rynku płatności mobilnych w Polsce – mówi Piotr Warsicki, Prezes Zarządu mPay S.A.

Akcje mPay S.A. oferowane były przez Capital One Advisers. Emisja była niepubliczna, co oznacza, że propozycje nabycia akcji były kierowane indywidualnie do konkretnych podmiotów.

mPay S.A. jest twórcą innowacyjnej technologii pozwalającej na realizację transakcji finansowych dokonywanych przy użyciu telefonu komórkowego w oparciu o protokół komunikacji USSD działający w sieciach operatorów komórkowych. Jako pierwszy podmiot w Polsce uzyskał zgodę Prezesa NBP na rozliczanie transakcji płatniczych przy pomocy telefonu, zapewniając operatorom telekomunikacyjnym oraz bankom uniwersalną platformę do realizacji mobilnych płatności. Spółka rozwija mobilne usługi płatnicze w takich obszarach jak płatności za usługi w mieście (bilety komunikacyjne i parkowania), doładowania telefonów komórkowych, płatności za faktury, płatności w Internecie.

Więcej informacji na www.mpay.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy