Wiadomości branżowe

Ranking kont oszczędnościowych Bankier.pl ? grudzień 2010

<P >W oczekiwaniu na nieuniknioną podwyżkę stóp procentowych nie warto zamrażać oszczędności na długie terminy. Dla osób powierzających swoje środki bankom, dobrą alternatywą wobec lokat są konta oszczędnościowe. Najwyżej oprocentowane dziś rachunki oszczędnościowe przynoszą, podobnie jak lokaty, około 5 procent zysku.

Banki oczekując na decyzję Rady Polityki Pieniężnej i spodziewaną podwyżkę stóp procentowych, zachęcają wysokim oprocentowaniem depozytów długoterminowych ? głównie rocznych i dwuletnich. Próbują w ten sposób zgromadzić oszczędności, zanim będą zmuszone podwyższyć stawki. Klienci zdają sobie z tego sprawę, a w okresie oczekiwania na wyższe zyski chętniej wybierają lokaty krótkoterminowe lub konta oszczędnościowe. Czynnikiem skłaniającym do wyboru drugiego rozwiązania jest niewątpliwie szybki i łatwy dostęp do zgromadzonych oszczędności.

Po raz kolejny sprawdzamy, do którego banku najlepiej udać się w celu założenia konta oszczędnościowego i analizujemy zmiany, jakie w tym miesiącu pojawiły się w ofercie kont oszczędnościowych. Do porównania przyjęliśmy kwotę oszczędności na poziomie 10 000 zł i zysk, jaki otrzymamy po upływie jednego miesiąca. W przypadku banków, które oferują kilka rodzajów rachunków oszczędnościowych do rankingu wybraliśmy po jednym, przynoszącym najwyższe zyski.

Wojciech Boczoń, Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz
Bankier.pl

<P >Więcej informacji: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-kont-oszczednosciowych-Bankier-pl-grudzien-2010-r-2260782.html. Przy powoływaniu się na ranking prosimy o podanie źródła Bankier.pl oraz nazwisk autorów.

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts