Wiadomości branżowe

Zmiany w zarządzie Bankier.pl S.A.

Wiceprezes zarządu Piotr Wąsowski z końcem roku odchodzi ze spółki. Pracował w Bankier.pl S.A. ponad 5 lat pełniąc w tym czasie kolejno rolę dyrektora programowego (2001-2003), członka zarządu ds. rozwoju i marketingu (2003-04) oraz prezesa zarządu w 2005 roku i wiceprezesa zarządu do chwili obecnej. Przez cały okres swojej pracy dla spółki odpowiadał za rozwój portalu. 

Cieszę się że mogłem współtworzyć portal i spółkę Bankier.pl. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy na ten sukces razem ze mną pracowali. Jestem pewien że portal i spółka nadal będą się rozwijać tak szybko jak dotychczas. ? mówi Piotr Wąsowski. 

Przez ostatnie pięć lat Bankier.pl przeszedł drogę od małej przynoszącej straty spółki (lata 2001-02), do jednego z pierwszych rentownych biznesów internetowych (2003-04), aż do dynamicznej ekspansji w latach 2005-2006. Rok 2006 był zwieńczeniem wieloletniej pracy całego zespołu ? spółka udanie przeprowadziła proces wejścia na giełdę i od czerwca bieżącego roku jest notowana na warszawskim parkiecie. W tym roku zysk netto spółki wyniesie ponad 1 mln zł a jej wartość osiągnęła poziom 80 mln złotych. 

Bankier.pl był i jest jednym z naszych największych sukcesów inwestycyjnych w Polsce. Piotr, jako członek zarządu, odegrał znaczącą rolę w jego budowie. ? mówi Jens Spyrka, Partner bmp AG, wiodącego akcjonariusza Bankier.pl S.A.  

Spółka nie planuje obecnie powoływania nowej osoby na stanowisko wiceprezesa. Bezpośredni nadzór nad Redakcją oraz Marketingiem i PR przejmę osobiście. – mówi prezes zarządu Tomasz Jażdżyński. Chciałbym skorzystać z okazji i podziękować Piotrowi za jego wieloletnią pracę i zaangażowanie w rozwój portalu. ? dodaje.   

Bankier.pl S.A., obecny na rynku od 2000 r., jest liderem na polskim rynku firm mediowych koncentrujących się na sektorze finansów. Spółka czerpie przychody z reklamy oraz z pośrednictwa i doradztwa finansowego. Bankier.pl oferuje produkty i usługi blisko 40 renomowanych instytucji finansowych, które poprzez kanały dystrybucji portalu dostępne są dla ponad 3 milionów osób miesięcznie. Portal Bankier.pl przyciąga coraz większą liczbę użytkowników, głównie osób zainteresowanych tematyką finansowo-biznesową. W pierwszym półroczu 2006 roku ich liczba wyniosła średnio 850 tysięcy, a liczba odsłon portalu 16,2 mln miesięcznie. 19 czerwca 2006 Bankier.pl S.A. zadebiutował na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Udziałowcami Bankier.pl S.A. są notowane na giełdach fundusze inwestycyjne MCI Management SA i bmp AG.

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts