Wiadomości branżowe

PRZEZ ZAPŁATĘ ZA DŁUŻNIKA DO STABILNEGO DZIAŁANIA

System finansowania służby zdrowia nie pozwala na sprawne funkcjonowanie jednostek opieki zdrowotnej. Częstym problemem tego rynku są nieterminowe zapłaty Dostawcom za środki oraz sprzęt medyczny. Prostym i atrakcyjnym rozwiązaniem jest Zapłata Za Dłużnika – produkt finansowy, pozwalający na szybką zapłatę, ale rozliczany przez Szpital w długim, atrakcyjnym okresie.

Zapłata Za Dłużnika powstała z myślą o Zakładach Opieki Zdrowotnej, u których pojawił się problem z uregulowaniem zobowiązań finansowych względem Dostawców. Umożliwia, nawet natychmiastowe rozliczenie się z Dostawcą oraz wielomiesięczną jego spłatę na korzystnych warunkach. W efekcie, Szpital często uzyskuje wznowienie wcześniej zablokowanych dostaw.

Szpitale kooperują z wieloma Dostawcami. Podpisane kontrakty z NFZ nie umożliwiają zaspokojenia wszystkich potrzeb. Wielokrotnie zdarza się, że niezapłacone zobowiązania zaczynają niebezpiecznie narastać. Rozwiązaniem jest współpraca z dobrym partnerem finansowym, takim jak Magellan. Zapłata Za Dłużnika, jako produkt finansowy, daje szansę na wyjście ze spirali kumulujących się zobowiązań i zmniejszenie długów.

Dla Szpitala Zapłata Za Dłużnika to również możliwość atrakcyjnego porozumienia z Dostawcą, co do warunków spłaty zobowiązania. Szpital uzyskuje szybko i na korzystnych warunkach środki finansowe. Ma szansę podjęcia negocjacji w zakresie warunków regulacji płatności. Pozwala mu to liczyć na złagodzenie skutków niedokonania zapłaty w terminie. Dodatkowo uzyskuje bonifikatę za natychmiastową spłatę zobowiązania lub rozłożenie na raty i utrzymuje dobre relacje z Dostawcą.

Dla Szpitali odczuwalnym problemem są często narastające zobowiązania publiczno ? prawne (np. ZUS, US). Zapłata Za Dłużnika stanowi również rozwiązanie kłopotów finansowych związanych z ich regulacją.

Zapłata Za Dłużnika nie narusza wcześniej wypracowanych relacji Dostawca – Odbiorca. Jednostki medyczne w pełni kontrolują zobowiązania i, co szczególnie ważne, zapobiegają sprzedaży wierzytelności firmom windykacyjnym.

Zapłata Za Dłużnika jest prostym sposobem na pozyskanie atrakcyjnego finansowania. Mając pieniądze, Szpital staje się bardziej wiarygodny i może zwiększyć elastyczność swojego partnera.

 

Źródło Magellan S.A.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts