Wiadomości branżowe

PKO Bank Polski rozstrzygnął przetarg na dom mediowy

Usługi planowania i zakupu mediów ATL świadczyć będzie dom mediowy Universal McCann.

Umowa została podpisana na 2 lata. W jej ramach Universal McCann zacznie obsługiwać Bank od stycznia 2012 roku. Jest to zarazem kontynuacja współpracy z tym domem mediowym ? świadczył on usługi w zakresie obsługi medialnej kampanii reklamowych przez cały 2011 rok.

O wyborze Universal McCann zdecydowała jego najbardziej innowacyjna strategia medialna, dostosowana do aktualnych trendów panujących na rynku, przy równoczesnej optymalizacji kosztów mediowych. Oznacza to,  że kampania z udziałem Szymona Majewskiego, która zdecydowanie poprawiła wizerunek Banku na polskim rynku, będzie kontynuowana we współpracy z dotychczasowym domem mediowym Uniwersal McCann oraz z agencją kreatywną DDB.  

Universal McCann to uznany międzynarodowy dom mediowy o długim doświadczeniu. Wprowadza najnowocześniejsze badania m.in. eyetracking, neuromarketing i najnowsze badanie Relevant Awareness Measurement. Stosuje także najnowszą wiedzę z zakresu psychologii decyzji konsumenckich.

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Zgodnie z wyliczeniami firmy Intelace Research, z aktywami na poziomie 42,232 mld euro według stanu na koniec 2010 roku, jest też największym bankiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego po 3. kwartałach 2011 roku wyniósł 2,855 mld zł. Bank zajmuje także czołowe miejsce w sprzedaży kredytów hipotecznych. PKO Bank Polski jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. W ostatnim czasie został uhonorowany nagrodą ?Bank of the Year in Poland? przyznawaną przez międzynarodowy miesięcznik The Banker. Doceniono zarówno jego wyniki finansowe, jak i kompleksową modernizację. Instytut Rachunkowości i Podatków uhonorował Raport roczny PKO Banku Polskiego za 2010 rok Nagrodą Główną w konkursie ?The Best Annual Report? w kategorii Banki i instytucje finansowe. Dwa produkty PKO Banku Polskiego: kredyt gotówkowy i lokata bankowa, zostały nagrodzone przez miesięcznik Reader’s Digest certyfikatami “Produkt Roku 2011” jako najczęściej i najchętniej wybierane przez klientów. Bank jest też m.in. laureatem “Złotego Bankiera” za najlepszy na rynku kredyt gotówkowy i kredyt dla firm, zwycięzcą konkursu “Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”, posiadaczem certyfikatu “Firma Przyjazna Klientowi” oraz najlepszym bankiem komercyjnym według Warsaw Business Journal. Innowacyjne rozwiązania bankowości korporacyjnej PKO Banku Polskiego zostały nagrodzone w konkursie Europrodukt. Bank otrzymał w ostatniej edycji tego konkursu trzy statuetki w kategorii produkt – za rachunek płacowy i skonsolidowany oraz rachunek escrow. Ponadto system bankowości elektronicznej iPKO Biznes po raz drugi zdobył Medal Europejski. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju, o czym świadczy pozycja lidera rankingu “Top Marka” według magazynu Press oraz tytuł Marki Godnej Zaufania przyznany przez miesięcznik Reader?s Digest. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu The Banker wycenili jej wartość na 1,5 mld dolarów, a w rankingu Rzeczpospolitej “Polskie Marki 2011” jej wartość została określona na  3,75 mld złotych. Działalność filantropijna PKO Banku Polskiego została doceniona przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, która przyznała Bankowi oraz Inteligo Financial Services statuetkę Dobroczyńcy Roku 2010, oraz przez Forum Darczyńców w Polsce, które przyznało Bankowi Nagrodę Specjalną za długoletnie i konsekwentne wspieranie działań społecznie użytecznych.

Źródło PKO Bank Polski. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy