Wiadomości branżowe

Zapisy na akcje Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

Dziś Dom Maklerski PKO Banku Polskiego rozpoczyna przyjmowanie zapisów na akcje Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Osobami uprawnionymi do nabycia akcji są pracownicy Spółki oraz plantatorzy związani ze Spółką umowami kontraktacji – łącznie ok. 18 tys. osób.

Zapisy na akcje będą przyjmowane w 63 Punktach Usług Maklerskich w Oddziałach PKO Banku Polskiego oraz wybranych Punktach Obsługi Klientów Domu Maklerskiego. Placówki przyjmujące zapisy zlokalizowane są w okolicy głównych zakładów Krajowej Spółki Cukrowej S.A.: Dobrzelin, Kluczewo, Krasnystaw, Kruszwica, Malbork, Nakło i Werbkowice. Dokładna lista placówek dostępna jest na stronie internetowej Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. (KSC) jest największym w Polsce i siódmym co do wielkości producentem cukru w Europie. Udział w krajowym rynku wynosi blisko 40 procent, a pod względem przychodów ze sprzedaży i kapitału mieści się w pierwszej setce największych firm w Polsce.

Prospekt emisyjny Krajowej Spółki Cukrowej S.A. został opublikowany 20 września 2011 roku i dostępny jest na stronie www.dm.pkobp.pl oraz stronie Spółki www.polski-cukier.pl

Zapisy na akcje potrwają do 20 marca 2012 roku.

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Zgodnie z wyliczeniami firmy Intelace Research, z aktywami na poziomie 42,232 mld euro według stanu na koniec 2010 roku, jest też największym bankiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego po 3. kwartałach 2011 roku wyniósł 2,855 mld zł. Bank zajmuje także czołowe miejsce w sprzedaży kredytów hipotecznych. PKO Bank Polski jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. W ostatnim czasie został uhonorowany nagrodą ?Bank of the Year in Poland? przyznawaną przez międzynarodowy miesięcznik The Banker. Doceniono zarówno jego wyniki finansowe, jak i kompleksową modernizację. Instytut Rachunkowości i Podatków uhonorował Raport roczny PKO Banku Polskiego za 2010 rok Nagrodą Główną w konkursie ?The Best Annual Report? w kategorii Banki i instytucje finansowe. Dwa produkty PKO Banku Polskiego: kredyt gotówkowy i lokata bankowa, zostały nagrodzone przez miesięcznik Reader’s Digest certyfikatami “Produkt Roku 2011” jako najczęściej i najchętniej wybierane przez klientów. Bank jest też m.in. laureatem “Złotego Bankiera” za najlepszy na rynku kredyt gotówkowy i kredyt dla firm, zwycięzcą konkursu “Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”, posiadaczem certyfikatu “Firma Przyjazna Klientowi” oraz najlepszym bankiem komercyjnym według Warsaw Business Journal. Innowacyjne rozwiązania bankowości korporacyjnej PKO Banku Polskiego zostały nagrodzone w konkursie Europrodukt. Bank otrzymał w ostatniej edycji tego konkursu trzy statuetki w kategorii produkt – za rachunek płacowy i skonsolidowany oraz rachunek escrow. Ponadto system bankowości elektronicznej iPKO Biznes po raz drugi zdobył Medal Europejski. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju, o czym świadczy pozycja lidera rankingu “Top Marka” według magazynu Press oraz tytuł Marki Godnej Zaufania przyznany przez miesięcznik Reader?s Digest. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu The Banker wycenili jej wartość na 1,5 mld dolarów, a w rankingu Rzeczpospolitej “Polskie Marki 2011” jej wartość została określona na 3,75 mld złotych. Działalność filantropijna PKO Banku Polskiego została doceniona przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, która przyznała Bankowi oraz Inteligo Financial Services statuetkę Dobroczyńcy Roku 2010, oraz przez Forum Darczyńców w Polsce, które przyznało Bankowi Nagrodę Specjalną za długoletnie i konsekwentne wspieranie działań społecznie użytecznych.

Źródło PKO Bank Polski. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts