Wiadomości branżowe

PKO Bank Polski Mecenasem Nagród Kisiela

Jerzy Buzek, Andrzej Mleczko oraz Krzysztof Olszewski to tegoroczni laureaci nagrody Kisiela. W niedzielę, 5 grudnia 2010 roku w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, których mecenasem jest PKO Bank Polski.

Mija dwadzieścia lat odkąd w 1990 roku pisarz i publicysta Stefan Kisielewski przyznał pierwsze Nagrody Kisiela. Od tego czasu, co roku – z czteroletnią przerwą – najpierw sam autor, a po jego śmierci w 1991 roku Kapituła złożona z dotychczasowych laureatów, przyznaje wyróżnienia w trzech kategoriach – polityk, publicysta, przedsiębiorca. Laureaci wybierani są spośród osób, które w swojej pracy zawodowej mogą pochwalić się szczególnymi osiągnięciami.

W tym roku Kapituła zdecydowała o nagrodzeniu: przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, rysownika Andrzeja Mleczki oraz przedsiębiorcy Krzysztofa Olszewskiego – prezesa Solaris Bus & Coach. Tradycją Nagród Kisiela są jednozdaniowe uzasadnienia wyboru laureatów. “Europa się kłania” – głosi uzasadnienie wyboru Jerzego Buzka; “Kisiel by tego nie narysował” – napisano dla Andrzeja Mleczki. “Polska jazda autobusem w świat” – to uzasadnienie dla Krzysztofa Olszewskiego.

Szczególnie cieszy nagroda dla naszego wieloletniego partnera biznesowego – Krzysztofa Olszewskiego i docenienie sukcesu firmy Solaris, konkurującej na światowych rynkach. Odbierając nagrodę Laureat sam podkreślał, że „trzeba mieć wizję, szukać cały czas najlepszych przykładów”, dodał również, że 14 lat temu startował bez pieniędzy, na kredyt, a dziś Solarisy jeżdżą w 22 krajach Europy i w Dubaju.

PKO Bank Polski, jako mecenas obchodów jubileuszu zaangażowany jest w obchody 20-lecia Nagrody Kisiela oraz 100-lecia urodzin Stefana Kisielewskiego. Oprócz wsparcia gali wręczenia Nagród Kisiela, Bank patronuje również cyklowi artykułów poświęconych wspomnieniom o słynnym polskim felietoniście, pisarzu i kompozytorze publikowanych w tygodniku „Wprost”. Jest również mecenasem cyklu wybranych felietonów Stefana Kisielewskiego publikowanych w serwisie internetowym “Wprost”, a wybieranych przez jego syna Jerzego Kisielewskiego.

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego pod względem wyników finansowych. Po 3. kwartale 2010 roku osiągnął zysk netto w wysokości 2,5 mld zł, co stanowiło blisko 29 proc. zysków wszystkich rodzimych banków w tym okresie. Z 28-procentowym udziałem w rynku Bank zajmuje także czołowe miejsce w sprzedaży kredytów, oferując oprócz tradycyjnych hipotek komercyjnych również preferencyjne kredyty mieszkaniowe z dopłatą państwa. PKO Bank Polski jest wielokrotnie nagradzany w wielu prestiżowych rankingach. Oferta kredytu hipotecznego, pod względem dostosowania do nietypowych oczekiwań klientów, została uznana za najlepszą na rynku przez porównywarkę finansową Comperia.pl. Bank został również doceniony za elastyczność oferty tych kredytów, które mogą być udzielane na sfinansowanie różnych celów oraz w kategorii najlepszego banku oszczędnościowo-inwestycyjnego. Aż pięć produktów PKO Banku Polskiego: kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy, konto, lokata i karta kredytowa, zostało nagrodzonych przez miesięcznik Reader’s Digest certyfikatami „Produkt Roku 2010” jako najczęściej i najchętniej wybierane przez klientów. Bank jest też m.in. laureatem „Złotego Bankiera” za najlepszy na rynku kredyt hipoteczny, a także zwycięzcą konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” oraz posiadaczem certyfikatu „Firma Przyjazna Klientowi”. Według analiz firmy badawczej MillwardBrown SMG/KRC PKO Bank Polski cieszy się najwyższym zaufaniem spośród badanych instytucji finansowych – 3/4 ankietowanych ufa jego stabilności finansowej. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju, o czym świadczy pozycja lidera rankingu „Top Marka” według magazynu Press. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu The Banker wycenili jej wartość na miliard dolarów, a w rankingu Rzeczpospolitej „Polskie Marki 2010” jej wartość została określona na 3,6 mld zł.

Źródło PKO Bank Polski. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy