Andrzej Wiśniowski, twórca firmy WIŚNIOWSKI, zwycięzcą 11. polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Teaser

Firma WIŚNIOWSKI jest największym polskim producentem bram garażowych, przemysłowych i systemów ogrodzeniowych. O wyróżnieniu Andrzeja Wiśniowskiego tytułem Przedsiębiorcy Roku 2013 zadecydowało niezależne Jury konkursowe pod przewodnictwem Jana Krzysztofa Bieleckiego. Andrzej Wiśniowski będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale konkursu EY World Entrepreneur of the Year wiosną przyszłego roku w Monte Carlo.

Przedsiębiorca Roku 2013, zwycięzca w kategorii Produkcja

Andrzej Wiśniowski ? WIŚNIOWSKI

Jury nagrodziło zwycięzcę ?w uznaniu za wyznaczanie od 20 lat trendów na rynku bram i ogrodzeń w kraju i za granicą.?

Założona przez Andrzeja Wiśniowskiego w 1989 roku firma jest w całości oparta na polskim kapitale. W swojej ofercie Wiśniowski posiada wysokiej klasy bramy garażowe i przemysłowe, systemy ogrodzeniowe, stolarkę stalową i aluminiową. Firma ma własną fabrykę, zatrudniającą ponad 1100 pracowników. Rodzinna firma z Nowosądecczyzny jest dziś przedsiębiorstwem, którego produkty z powodzeniem konkurują z europejskimi potentatami branży. Rozbudowana sieć dystrybucji działa zarówno w kraju jak i za granicą. Od lat firma uczestniczy w krajowych i międzynarodowych targach, dzięki którym umacnia swoją pozycję za granicą ? m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, czy w krajach Beneluxu. Około 25% przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży na zagranicznych rynkach. Wiśniowski swoją firmę zakładał od podstaw, przez lata efektywnie i skutecznie budował jej renomę, oferując wysokiej jakości produkty. Wciąż nieustannie je rozwija, udoskonala i poszerza różnorodność oferty, stosując przy tym innowacyjne rozwiązania i najnowocześniejszą technologię.

Jury konkursu EY Przedsiębiorca Roku przyznało Andrzejowi Wiśniowskiemu także zwycięstwo w kategorii Produkcja ? ?za konsekwentne budowanie przedsiębiorstwa oferującego światowej jakości produkt i za skuteczne konkurowanie z zagranicznymi producentami bram wjazdowych, garażowych, ogrodzeń przemysłowych, a także drzwi i okien m.in. na wymagających rynkach Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii.?

Andrzej Wiśniowski będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale konkursu EY World Entrepreneur of the Year w Monte Carlo w czerwcu 2014 roku, podczas którego rywalizować będą ze sobą wszyscy zwycięzcy lokalnych edycji konkursu ? z ponad 50 krajów świata.

 

Pozostałymi laureatami 11-tej polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku zostali:

Zwycięzca w kategorii Usługi 
Joachim Siekiera - Chespa

Założona przez Joachima Siekierę na początku lat 90-tych firma Chespa oferuje usługi i produkty dla przemysłu poligraficznego.W 10-ciu zakładach produkcyjnych w Europie firma wytwarza matryce i farby drukarskie oraz wykrojniki dla producentów opakowań. Chespa jest największym w Europie Środkowej producentem klisz drukarskich. Studia graficzne, zlokalizowane w sześciu krajach Unii Europejskiej, zaopatrują drukarnie oraz producentów dóbr konsumpcyjnych w design i konstrukcję opakowań. Swoje usługi i wyroby Chespa sprzedaje w 33 krajach Europy, Azji i Afryki.

Nagroda przyznana została ?za wytrwałość w pokonywaniu przeszkód i za skuteczny rozwój przedsiębiorstwa do pozycji lidera w produkcji klisz poligraficznych w Europie Środkowo-Wschodniej oraz istotnego gracza na rynku farb i wykrojników w Polsce i w Europie.?

 

Zwycięzca w kategorii Nowy Biznes
Michał Czekalski, Łukasz Olek ? InternetowyKantor.pl

Twórcy założonego w 2009 serwisu InternetowyKantor.pl - pierwszego w Polsce serwisu transakcyjnego umożliwiającego wymianę walut przez Internet. Opracowane przez nich zaawansowane technologicznie rozwiązania biznesowo-informatyczne zapewniają klientom szybką i bezpieczną wymianę walut online. Oferta firmy skierowana jest do klientów indywidualnych, jak również do sektora małych i średnich firm działających w obrocie międzynarodowym. W 2013 roku serwis InternetowyKantor.pl połączył się z operatorem Walutomat.pl, tworząc spółkę Currency One SA. Obecnie firma skupia ponad 50% obrotów na rynku internetowej wymiany walut. Współpracuje z 22 bankami, oferując wymianę walut opartą o przelewy bankowe. Z serwisów korzysta ponad 200 tys. klientów.

Nagroda przyznana została ?za opracowanie i wdrożenie zaawansowanych technologicznie rozwiązań biznesowo-informatycznych, które w krótkim czasie zrewolucjonizowały rynek wymiany walut oferując klientom nową jakość i ekspresowy czas realizacji transakcji.?

W finale konkursu znaleźli się także następujący przedsiębiorcy:

EY Przedsiębiorca Roku to jedyna tej skali międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie. Od 11 lat również w Polsce konkurs wspiera rozwój najbardziej wartościowych polskich firm prywatnych. Niezależne od EY Jury podejmuje decyzję o wyborze najlepszego przedsiębiorcy w oparciu o takie kryteria, jak: przedsiębiorczość, strategia firmy, działalność międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem. Kryteria te są spójne we wszystkich lokalnych edycjach konkursu na całym świecie ? dając przedsiębiorcom równe szanse w rywalizacji o zwycięstwo w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year, odbywającym się co roku w Monte Carlo.

 - Finaliści 11-tej polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku reprezentują 11 różnych pomysłów na biznes. Twórcy firm są przedsiębiorczy, kreatywni, zaradni i zdeterminowani, a osiągnięty przez ich firmy sukces jest dowodem na to, że efektywnie działają w pełnym wyzwań środowisku rynkowym, umiejętnie wykorzystując nowe technologie oraz szanse jakie stwarza ekspansja zagraniczna. W bieżącej edycji konkursu pozytywnie wyróżnił  się sektor firm średnich i małych, stanowiący dziś prawdziwą potęgę, dynamicznie się rozwijający i absolutnie kluczowy dla polskiej gospodarki i jej wzrostu  ? przyznaje Barbara Górska, Dyrektor konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

Dotychczasowymi zwycięzcami polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku byli: Krzysztof Pawłowski, Zbigniew Sosnowski, Tadeusz Winkowski, Maciej Duda, Dariusz Miłek, Michał Kiciński i Marcin Iwiński, Piotr Mikrut, Ryszard Florek, Krzysztof Pawiński oraz Ewald Raben.       

W skład niezależnego od EY Jury wchodzą wybitne osobistości polskiej sceny publicznej oraz zwycięzcy minionych edycji konkursu:

  • Jan Krzysztof Bielecki ? Przewodniczący Jury, Przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów
  • Leszek Czarnecki - Przewodniczący Rady Nadzorczej Getin Holding
  • Andrzej Dębowski - Prezes DIE Inwestycje
  • Ryszard Florek - Przedsiębiorca Roku 2010, Prezes Zarządu FAKRO
  • Michał Kiciński i Marcin Iwiński - Przedsiębiorcy Roku 2008, twórcy firmy CD Projekt
  • Jerzy Koźmiński - Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
  • Piotr Mikrut - Przedsiębiorca Roku 2009, Prezes Zarządu Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka
  • Krzysztof Pawiński - Przedsiębiorca Roku 2011, Prezes Grupy Maspex Wadowice
  • Ewald Raben - Przedsiębiorca Roku 2012, Prezes Grupy Raben
  • Jacek Siwicki - Prezes Enterprise Investors

 

Partnerzy konkursu: PKO BP, PKN Orlen, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Gazeta Wyborcza, Harvard Business Review Polska, Radio PiN, TVN24

Partner gali: KGHM Polska Miedź SA

 

Więcej informacji: www.przedsiebiorcaroku.pl

 

 

O firmie EY

EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Nasza wiedza oraz świadczone przez nas najwyższej jakości usługi przyczyniają się do budowy zaufania na rynkach kapitałowych i w gospodarkach całego świata. W szeregach EY rozwijają się utalentowani liderzy zarządzający zgranymi zespołami, których celem jest spełnianie obietnic składanych przez markę EY. W ten sposób przyczyniamy się do budowy sprawniej funkcjonującego świata. Robimy to dla naszych klientów, społeczności, w których żyjemy i dla nas samych.

Nazwa EY odnosi się do firm członkowskich Ernst & Young Global Limited, z których każda stanowi osobny podmiot prawny. Ernst & Young Global Limited, brytyjska spółka z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji (company limited by guarantee) nie świadczy usług na rzecz klientów.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl 

Źródło EY. Dostarczył netPR.pl

Źródło informacji - Newseria

Authors
Top