Wiadomości branżowe

Kolejny wolontariusz ING ?Osobowością Miesiąca?

Centrum Wolontariatu kolejny raz przyznało tytuł „Osobowości Miesiąca" wolontariuszowi ING. Tytuł przyznawany jest raz w miesiącu dla wolontariuszy zaangażowanych w pomoc najbardziej potrzebującym, którzy w podejmowanych działaniach wspierani są przez swoje firmy. Osobowością grudnia 2008 roku została Elżbieta Ples z Departamentu Zarządzania Aplikacjami w ING

Centrum Wolontariatu kolejny raz przyznało tytuł „Osobowości Miesiąca" wolontariuszowi ING. Tytuł przyznawany jest raz w miesiącu dla wolontariuszy zaangażowanych w pomoc najbardziej potrzebującym, którzy w podejmowanych działaniach wspierani są przez swoje firmy.

Osobowością grudnia 2008 roku została Elżbieta Ples z Departamentu Zarządzania Aplikacjami w ING Banku Śląskim, która angażuje się w pracę nad podopiecznymi z Mysłowickiego Ośrodka Niepełnosprawnych SKARBEK.

To już siódme wyróżnienie dla wolontariuszy ING, w tym trzecie w 2008 roku. Do tej pory w gronie „Osobowości Miesiąca" znaleźli się:

  • Grzegorz Olszewski (marzec 2007);
  • Patrycja Sochor (maj 2007);
  • Agnieszka Sołomiewicz (czerwiec 2007);
  • Joanna Kachlicka – Rosada (lipiec 2007);
  • Leszek Kędzior (marzec 2008);
  • Romuald Chorąży (październik 2008);
  • Elżbieta Ples (grudzień 2008).

Więcej o wyróżnionych wolontariuszach można przeczytać na www.wolontariat.biz.pl

„Wolontariat ING staje się coraz bardziej popularny, różnorodny i dojrzały. Nie tylko dlatego, że działalność wolontariuszy wspiera Bank i Fundacja ING Dzieciom. Po prostu zbliża firmę do ludzi i ludzi do firmy. Wspólnymi siłami udało się już wiele osiągnąć: otworzyliśmy kolejne świetlice internetowe, uruchomiliśmy bezpłatne kursy angielskiego dla dzieci, pomalowaliśmy oddziały szpitalne, zbudowaliśmy place zabaw w ośrodkach dla dzieci, wyremontowaliśmy sale terapeutyczne, stworzyliśmy przyrodnicze ogrody zabaw dla dzieci, zalesialiśmy drzewostan. Przykłady można by mnożyć. Ale nie chodzi o to, co już zrobiliśmy… ważniejsze jest ile jeszcze możemy zrobić" – powiedziała Joanna Warmuz, koordynator ds. CSR w ING Banku Śląskim.

Wolontariat ING to program społeczny, który daje pracownikom ING Banku Śląskiego możliwość zaangażowania się w pracę wolontarystyczną. Wolontariuszem może być każdy, we wszystkich dziedzinach życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna. Rodzaj pracy wolontarystycznej powinien jednak sprawiać wolontariuszowi satysfakcję i być zgodny z jego predyspozycjami. W pracy wolontariusza można, więc wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe a także swoje hobby, zainteresowania i umiejętności.

A to już wiesz?  Eksperci Sage w Krajowym Forum Elektronicznego Fakturowania

Wolontariusz sam decyduje ile czasu przeznacza na wolontariat, dodatkowo każdy z pracowników banku może przeznaczyć 1 dzień (8 godzin zawodowego czasu pracy) na działania w ramach wolontariatu – gwarantuje to Regulamin Pracy ING Banku Śląskiego. Można ten czas wykorzystać jednorazowo w ciągu jednego dnia lub podzielić na poszczególne godziny.

Wolontariuszy ING wciąż przybywa a podejmowane przez nich działania stają się coraz bardziej zróżnicowane. Większość pracuje bezpośrednio z dziećmi w świetlicach środowiskowych, gdzie uczą angielskiego (Angielski z ING), tłumaczą zagadnienia z zakresu informatyki, ekonomii, czy po prostu odrabiają z młodzieżą lekcje. Organizują też inne akcje np. czytanie książek (program biblioterapeutyczny W towarzystwie Lwa), turnieje sportowe czy malowanie i odnawianie obiektów. Część z nich pracuje w biurach organizacji wolontarystycznych, gdzie pomaga w realizowaniu projektów lub w organizowaniu różnych akcji i wydarzeń. W 2009 roku planowana jest realizacja 35 projektów wolontarystycznych, które zwyciężyły w konkursie dla pracowników Banku „Dobry Pomysł".

 

Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy