Konto Wiadomości branżowe

Na majówce nie potrzebujesz bankomatu

Będąc na majówce nie możesz znaleźć bankomatu? Expander przypomina, że pieniądze można wypłacić także w sklepie. Dzięki usłudze CashBack płacąc kartą za zakupy można poprosić sprzedawcę o wypłacenie nawet 200 zł. Dodatkowo korzystanie z usługi często jest bezpłatne, a więc jest to tańszy sposób niż np. skorzystanie z obcego bankomatu.

W tym tygodniu wiele osób wyjechało lub zamierza wyjechać na majówkę. Aby nie zepsuć sobie wypoczynku warto jednak pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą odpowiednią ilość gotówki. Mogą o tym zapomnieć przede wszystkim osoby mieszkające w dużych miastach, które zwykle płacą za wszystko kartą.

W mniejszych miejscowościach wypoczynkowych za większość rzeczy najprawdopodobniej trzeba będzie jednak zapłacić gotówką. Tymczasem od najbliższego bankomatu może nas dzielić nawet kilkadziesiąt kilometrów. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że pieniądze ze swojego konta można wypłacić nie tylko w bankomacie, czy oddziale banku. Innym, mało znanym sposobem, jest CashBack.

CashBack to usługa umożliwiająca dokonanie wypłaty gotówki w momencie płatności kartą. Proces wypłaty jest bardzo prosty. Płacąc na stacji benzynowej czy w sklepie wystarczy poinformować sprzedawcę, że chcemy również wypłacić gotówkę. Wielkość zakupów może być dowolna. Można więc zrobić drobne zakupy i przy okazji wypłacić np. 150 zł. Jedynym ograniczeniem jest to, że wypłacana kwota nie może być wyższa niż 200 zł. Zwykle nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wykonać kilka takich wypłat.

Z usługi CashBack warto korzystać nie tylko będąc na wczasach. Może ona być przydatna zawsze, gdy nie możemy znaleźć bankomatu. Znalezienie punktu akceptującego płatności kartą jest bowiem znacznie łatwiejsze. Poza tym czasami zdarza się, że w pobliżu jest bankomat, ale obcego banku, a więc skorzystanie z niego będzie wiązało się z koniecznością zapłaty prowizji. Często wynosi ona ok. 5 zł. Tymczasem większość banków nie nalicza opłaty za korzystanie z usługi CashBack. Jeśli natomiast taka oplata jest pobierana, to nie przekracza 1 zł.

 

Jarosław Sadowski

Analityk firmy Expander

www.expander.pl

 

Similar Posts