Wiadomości branżowe

Klienci mBanku zarobili już ponad 280 mln zł

Klienci mBanku zarobili już ponad 280 mln zł, deponując w mBanku ponad 2,6 miliarda zł po blisko trzech latach działalności pierwszego wirtualnego banku w Polsce. Realizując swoją misję Maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych mBank podwyższa oprocentowanie mLOKAT (o stałej stopie procentowej). < ?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /> Na przyrost środków w

Klienci mBanku zarobili już ponad 280 mln zł, deponując w mBanku ponad 2,6 miliarda zł po blisko trzech latach działalności pierwszego wirtualnego banku w Polsce.

Realizując swoją misję Maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych mBank podwyższa oprocentowanie mLOKAT (o stałej stopie procentowej). < ?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Na przyrost środków w mBanku składa się 2,4 miliarda zł depozytów oraz 200 mln aktywów pozyskanych przez Supermarket Funduszy Inwestycyjnych. Jest to wyjątkowe osiągnięcie zważywszy, że tylko w 2002 r. oszczędności gospodarstw domowych zmniejszyły się o 7,2 mld zł, a w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego roku o ponad 6 mld zł.

Zyski Klientów mBanku liczone jako suma odsetek z oszczędności na lokatach i rachunkach osobistych oraz szacowane zyski z inwestycji poczynionych w Supermarkecie FI przekroczyły 280 mln zł w okresie ostatnich trzech lat działalności mBanku.

Od 18 listopada br. oprocentowanie mLOKATY zostaje podwyższone i kształtuje się następująco:

  • mLOKATA 3 miesięczna, stała stopa oprocentowania – 4,10 %
  • mLOKATA 6 miesięczna, stała stopa oprocentowania – 4,20 %
  • mLOKATA 9 miesięczna, stała stopa oprocentowania – 4,30 %

mLOKATA dzięki stałej, wysokiej stopie oprocentowania gwarantuje bardzo wymierne korzyści bez względu na zmiany zachodzące na rynku finansowym, a wykorzystanie zdalnych kanałów komunikacji ułatwia zarządzanie pieniędzmi zgromadzonymi na lokacie.

Natomiast Supermarket Funduszy Inwestycyjnych jest odpowiedzią mBanku na potrzeby i zachowania Klientów, którzy poszukują alternatywnych, bardziej zyskownych form oszczędzania oraz inwestowania pieniędzy. Stopa zwrotu w ujęciu rocznym z inwestycji w fundusze dostępne w Supermarkecie mBanku – liczona w okresie od stycznia do października br. – waha się w przedziale od 4,87% do 23,08% w zależności od wariantów inwestycji oraz klasy funduszy.

Stały progres wartości depozytów, liczby Klientów oraz rachunków jest potwierdzeniem prawidłowo wybranego modelu biznesowego, akceptacji Klientów dla działań mBanku oraz przede wszystkim wyjątkowo korzystnej oferty lokat oszczędnościowych: rachunku a vista eMAX (efektywnie 3,97%), lokaty długoterminowej eMAX Lokata (nawet do 4,70%) oraz mLOKATY. Efektywne oprocentowanie lokat stawia ofertę mBanku wśród najatrakcyjniejszych na rynku.

A to już wiesz?  Polacy wymieniają waluty przez internet

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy