Wiadomości branżowe

Ericsson wprowadza GSM 450 do swojej oferty

Ericsson ma zamiar rozszerzyć swoje portfolio produktów GSM o pasmo 450 MHz, uzupełniając tym samym ofertę dostępu radiowego. GSM 450 umożliwia korzystne finansowo pokrycie siecią GSM obszarów, które nie mają do tej pory dostępu do systemów komórkowych. Rozwiązanie GSM 450 będzie w pełni kompatybilne z obecnymi sieciami GSM pod względem roamingu.

Rozszerzenie portfolio o GSM 450 umożliwi oferowanie usług telefonii mobilnej przez operatorów, dla których była ona dotychczas niedostępna. GSM 450 firmy Ericsson pozwoli w szczególności dostarczyć usługi mobilne do odległych obszarów, gdzie było to do tej pory uznawane za niewykonalne. Lepsze pokrycie przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów operacyjnych jest możliwe dzięki nowej technologii. Uzupełnianie sieci stacjonarnych o GSM 450 jest także zaletą na terenach wiejskich. 

GSM 450 będzie kompatybilny z obecnie działającymi sieciami GSM oraz utrzymywał pełną funkcjonalność i cechy oferowane przez inne pasma GSM. GSM 450 oferuje zaawansowane rozwiązania przesyłu danych wraz z technologiami EDGE i GPRS. 

Ulf Ewaldsson, Vice-prezes i szef działu rozwiązań GSM w firmie Ericsson, powiedział: ?Uważamy, że GSM jeszcze długo będzie podstawową technologią dostępu wspierającą usługi masowe. GSM 450 jest kolejnym krokiem mającym na celu zapewnienie możliwości korzystania z sieci komórkowej na rynkach rozwijających się.? 

Aby zwiększyć pojemność i potencjał pokrycia siecią, GSM 450 może współdziałać z innymi częstotliwościami, nawet w tym samym regionie geograficznym. Oznacza to, iż operatorzy mogą łączyć funkcjonalność pokrycia przez 450 MHz z wysoką jakością rozwiązań dostarczanych przez obecne częstotliwości. Wszystkie cechy GSM, zostaną podtrzymane w ramach GSM 450. Infrastruktura może być używane w równym stopniu przez wszystkie częstotliwości GSM. 

Ericsson, wraz z większością dostawców aparatów komórkowych, pracuje nad rozwiązaniami w ramach GSM 450, aby – w zależności od podaży – wprowadzić produkty na rynek w 2006 roku.

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts