Wiadomości branżowe

Wzmocnienia kadrowe w Zarządach spółek Grupy Generali

Od nowego roku 3 nowych managerów w spółkach Grupy Generali w Polsce Antoni Brański Członkiem Zarządu Generali T.U. S.A., odpowiedzialnym  za sprzedaż i obsługę produktów majątkowych Jacek Skowroński Członkiem Zarządu Generali Finance Sp. z o.o., odpowiedzialnym za ubezpieczenia grupowe Mark Dassui Członkiem Zarządu Generali Finance Sp. z o.o., odpowiedzialnym za
  • Od nowego roku 3 nowych managerów w spółkach Grupy Generali w Polsce
  • Antoni Brański Członkiem Zarządu Generali T.U. S.A., odpowiedzialnym  za sprzedaż i obsługę produktów majątkowych
  • Jacek Skowroński Członkiem Zarządu Generali Finance Sp. z o.o., odpowiedzialnym za ubezpieczenia grupowe
  • Mark Dassui Członkiem Zarządu Generali Finance Sp. z o.o., odpowiedzialnym za majątkowe ubezpieczenia masowe nie-komunikacyjne

Warszawa, 14 grudnia 2010. Podczas najbliższego posiedzenia Rady Nadzorczej Generali spodziewane są 3 nowe nominacje w zarządach spółek Grupy Generali w Polsce. Od nowego roku funkcję członka Zarządu spółki Generali T.U. S.A. obejmie Antoni Brański, pełniący dotychczas funkcję Członka Zarządu spółki Generali AutoProgram Sp. z o.o. Ponadto zespół managerski Grupy Generali wzmocnią również, na stanowiskach Członków Zarządu spółki serwisowej Generali Finance Sp. z o.o.: Jacek Skowroński, wieloletni członek zarządu Amplico Life oraz Mark Dassui, związany dotychczas z Grupą Generali w Niemczech.

– „Do kadry managerskiej Generali pozyskujemy kilku znakomitych i bardzo doświadczonych managerów. Jestem przekonany, że ich bagaż doświadczeń oraz sukcesy, jakie każdy z nich odnosił w ciągu kilkunastu lat kariery zawodowej, pozwolą wejść Generali w nowy rok ze zdwojoną siłą, nowymi pomysłami na biznes i unikalnymi kompetencjami, jakie cechują naszych nowo awansowanych managerów” – mówi Prezes Zarządu Generali, Artur Olech.

Antoni Brański – jako członek Zarządu spółki Generali T.U. S.A. – odpowiedzialny będzie za sprzedaż i obsługę ubezpieczeń majątkowych firmy. Nadzorować będzie kanały sprzedaży w sieci własnej, multiagencyjnej, brokerskiej i dealerów samochodowych, a także odpowiadać będzie za obsługę back-office ubezpieczeń majątkowych. Obejmie również funkcję Członka Zarządu spółki Generali Życie T.U. S.A.

Antoni Brański ukończył Ekonomikę Handlu Zagranicznego w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Poznaniu oraz Podyplomowe Studium Ubezpieczeń Gospodarczych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Z sektorem ubezpieczeń w Polsce związany od niemal 15 lat, w tym ostatnie 5 lat w Grupie Generali. Dotychczas w randze Członka Zarządu Generali AutoProgram Sp. z o.o. odpowiadał na początku za budowę, a następnie stały, dynamiczny rozwój kanału dystrybucji ubezpieczeń komunikacyjnych w sieci dealerów samochodowych.
W latach 1996 – 1999 uruchomił i nadzorował sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych towarzystw ubezpieczeniowych WARTA T.U. S.A. oraz GERLING T.U. S.A. w sieci dealerów Fiat Auto Poland, co zainicjowało rozwój nowego na rynku ubezpieczeń kanału sprzedaży. W latach 2000-2005 był Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za sprzedaż w FIAT Towarzystwo Ubezpieczeń Majątkowych S.A. oraz FIAT Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA.

A to już wiesz?  Nowe programy resortu nauki mają rozbudzić innowacyjność oraz zwiększyć współpracę między szkołami i uczelniami

Interesuje się literaturą współczesną oraz muzyką poważną, zaś w wolnych chwilach jeździ na nartach i chodzi po górach. Jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Jacek Skowroński – jako członek Zarządu Generali Finance Sp. z o.o. – odpowiadał będzie za biznes ubezpieczeń grupowych w Generali, zarówno na rynku ubezpieczeń życiowych, jak i majątkowych.

Jacek Skowroński posiada tytuł MBA z University of Minnesota w USA i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył także Studia Doktoranckie przy Katedrze Zarządzania i Finansów  SGH w Warszawie. Z branżą ubezpieczeniową związany jest od 2001 r. Przez ostatnie 9 lat sprawował m.in. funkcje Dyrektora Pionu Ubezpieczeń Grupowych i Członka Zarządu spółki ubezpieczeniowej Amplico Life. W tym czasie odpowiadał za 4-krotne zwiększenie przychodów i 3-krotne zwiększenie zysków linii ubezpieczeń grupowych Amplico Life, co pozwoliło polskiej spółce stać się jedną z największych operacji ubezpieczeń grupowych w korporacji AIG na świecie. Wcześniej w latach 1994-2001 sprawował szereg funkcji kierowniczych w spółkach branży FMCG w Grupie Bahlsen, w tym m.in. na stanowisku Wiceprezesa i Dyrektora Sprzedaży i Marketingu w spółce Bahlsen Sweet.
Prywatnie interesuje się m.in. literaturą piękna, muzyką klasyczną, historią i sportem. Jest żonaty, ma 3 dzieci.

Mark Dassui – jako członek Zarządu Generali Finance Sp. z o.o. – odpowiadał będzie za linię produktów masowych-niekomunikacyjnych Generali na rynku ubezpieczeń majątkowych, tj. m.in. za ofertę ubezpieczeń mieszkaniowych, turystycznych, NNW i dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Mark Dassui jest certyfikowanym menadżerem ds. ubezpieczeń. Od 25 lat zdobywa doświadczenia w branży ubezpieczeń majątkowych na rynku niemieckim, z głównym naciskiem na sektor ubezpieczeń masowych nie-komunikacyjnych. Od 1993 roku zajmował kierownicze stanowiska wiodących firm ubezpieczeniowych na rynku niemieckim, w tym w AachenMunchener Versicherung AG i AMB Generali Holding AG. W swojej dotychczasowej działalności zawodowej kierował projektami z zakresu rozwoju produktów, optymalizacji procesów biznesowych, polityki cenowej i przebiegów szkodowych kluczowych linii produktowych na rynku ubezpieczeń majątkowych.

A to już wiesz?  Koalicja SMS bez VAT apeluje do władz

Źródło Grupa Generali. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy