Wiadomości branżowe

Ruszyła V edycja programu edukacyjnego ?Żyj smacznie i zdrowo? marki WINIARY

To już V odsłona jednego z największych programów edukacyjnych o zdrowym odżywianiu w Polsce. Poprzednia edycja projektu zaangażowała ponad 38% szkół gimnazjalnych. W roku szkolnym 2014/2015 program został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Od 15 września szkoły mogą zgłaszać swój udział.

Misją programu ?Żyj smacznie i zdrowo? jest przekazanie młodzieży wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności.

Na czym polega program i jak wziąć w nim udział? Na początku jeden nauczyciel musi zgłosić szkołę, wypełniając formularz na stronie www.zyjsmacznieizdrowo.pl. Organizatorzy wysyłają bezpłatny zestaw materiałów dydaktycznych, potrzebny do przeprowadzenia lekcji w klasach.

Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie zajęć dydaktycznych w oparciu o jeden z przesłanych scenariuszy lekcji. Później wystarczy już tylko zrealizować wraz z uczniami Wydarzenie Społeczne, a następnie wypełnić zgłoszenie do konkursu na stronie internetowej.

Spośród prac konkursowych wyłaniane są najlepsze. W V edycji programu szkoły mogą wygrać klasę multimedialną (tablica multimedialna, rzutnik, komputer, 30 tabletów) i dodatkowo wycieczkę do Warszawy połączoną z warsztatami kulinarnymi, 29 tablic multimedialnych wraz z rzutnikami oraz 30 laptopów.

Trzydzieści zwycięskich szkół odwiedzą organizatorzy programu. Dietetyk przeprowadzi lekcję, a tancerze, znani z You Can Dance, zrealizują zajęcia taneczne. Uczniowie otrzymają też różne gadżety związane z gotowaniem i zdrowym odżywianiem.

Organizatorzy dbają, aby wiedza przekazywana była w sposób interesujący i przystępny również poza szkołą. Na stronie internetowej www.zyjsmacznieizdrowo.pl można znaleźć szereg żywieniowych porad i wskazówek, wziąć udział w interesujących konkursach oraz zadać pytanie dietetyczce i kucharzowi.

Ponadto, na profilu www.facebook/zyjsmacznieizdrowo i kanale YouTube każdego dnia można znaleźć smaczne i zdrowe przepisy, ciekawostki żywieniowe, zagrać o atrakcyjne nagrody oraz obejrzeć filmy edukacyjne i kulinarne.

V edycja programu ?Żyj smacznie i zdrowo? została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz Fundacji Klubu Szefów Kuchni.

 

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Winiary. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy