Polecenie zapłaty w mBanku

mBank, pierwszy wirtualny bank w Polsce, detaliczne ramię BRE Banku SA wprowadził nowy sposób realizacji płatności - polecenie zapłaty. Nowa usługa, ułatwiająca zarządzanie finansami dostępna jest dla posiadaczy rachunków: eKONTO, mBIZNES Konto oraz izzyKONTO.

Klienci mBanku, korzystający z polecenia zapłaty nie muszą martwić się terminami realizacji przelewów oraz (w odróżnieniu od zlecenia stałego) wysokością opłat za powtarzające się usługi. Instytucja, która wystawia fakturę lub rachunek, bezpośrednio obciąża konto Klienta, a mBank realizuje przelew w odpowiedniej wysokości.

Aby aktywować polecenie zapłaty należy sprawdzić czy dana instytucja, np. operator telekomunikacyjny akceptuje taką formę regulowania należności. Jeśli firma nie posiada własnych formularzy, Klienci mogą skorzystać z tych zamieszczonych na stronach internetowych banku:

http://www.mbank.com.pl/oferta/ekonto/pz.html

http://www.mbank.com.pl/oferta/mbiznes/pz.html

Wypełnione i podpisane dokumenty należy wysłać do instytucji, która będzie obciążała rachunek Klienta – pozostałe formalności zostaną dopełnione przez firmę - wierzyciela. Jedynym obowiązkiem Klienta jest zapewnienie na czas odpowiedniej wysokości środków na rachunku.

W ramach promocji - korzystanie z usługi dla posiadaczy rachunków firmowych mBIZNES Konto i osobistych eKONTO oraz izzyKONTO jest nieodpłatne do końca br. Po tym okresie, regulowanie płatności za pomocą polecenia zapłaty z rachunku firmowego będzie tańsze niż przelewem dowolnym lub zleceniem stałym, bowiem miesięczny koszt polecenia zapłaty to koszt jednego przelewu wychodzącego. Każde następne polecenie zapłaty nie kosztuje już nic.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Źródło informacji - Newseria

Authors
Tags , , ,

Related posts

Top