Konto Wiadomości branżowe

Pekao najlepszym bankiem w Polsce w zakresie usług bankowości transakcyjnej

Bank Pekao SA został wybrany przez klientów głosujących w ankiecie zorganizowanej przez prestiżowy magazyn Euromoney najlepszym bankiem w Polsce w roku 2011 w zakresie usług bankowości transakcyjnej. To kolejny dowód na to, że Pekao umacnia swoją wiodącą pozycję w polskim sektorze bankowym, nawet pomimo niesprzyjającego otoczenia spowodowanego kryzysem finansowym.

Pierwsze miejsce w rankingu banków świadczących usługi cash management w Polsce to wyraz uznania klientów Pekao dla najwyższej jakości i innowacyjności rozwiązań, zachowujących także najwyższy standard obsługi i maksymalne bezpieczeństwo transakcji.

Jednocześnie Departament Bankowości Transakcyjnej w Banku Pekao stawia na budowanie relacji z klientami poprzez tworzenie szytych na miarę rozwiązań z zakresu usług cash managment.

– Bankowość transakcyjna jest często podstawą relacji z klientami korporacyjnymi i nie mam wątpliwości, że konkurencja w tym obszarze będzie coraz silniejsza w nadchodzących latach. Opinie klientów, którzy uznali Bank Pekao SA za lidera usług cash management w Polsce są najcenniejszą nagrodą i motywacją do dalszego rozwoju oferty. Fakt, że klienci doceniają nasze kompetencje  i rozwiązania w obszarze bankowości transakcyjnej stwarza dobre warunki do dalszego rozwoju biznesu i pogłębienia relacji z klientami –  mówi Piotr Karwiński, Dyrektor Zarządzający Departamentem Bankowości Transakcyjnej.

Podobnie jak Bank Pekao SA w Polsce – cztery banki UniCredit zajęły pierwsze miejsce w Austrii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji i Serbii. Drugie miejsce na poziomie kraju UniCredit zdobył w Niemczech, Czechach, na Słowacji i w Kazachstanie, a trzecie – we Włoszech, na Węgrzech i w Rumunii. Co więcej, Grupa zajęła drugą pozycję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i znalazła się wśród 10 najlepszych na świecie instytucji świadczących usługi cash management.

Magazyn Euromoney uznawany jest za jedno z najważniejszych mediów zajmujących się międzynarodową bankowością oraz finansami. Swoje nagrody magazyn przyznaje od 1992 roku najefektywniejszym instytucjom finansowym, jak również najlepszym bankom w ponad 100 krajach. W 2011 r. ankieta dotyczącą usług bankowości transakcyjnej została zrealizowana we wszystkich krajach na świecie i wzięło w niej udział 14,000 Klientów.

 

Bank Pekao SA działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie.

Bank Pekao SA w 2010 roku otrzymał tytuł “Najcenniejszej polskiej firmy 2009 r.” tygodnika “Newsweek” i AT Kearney Czterokrotnie zdobył tytuł Najlepszego Banku w Polsce w roku 2005, 2008, 2009 oraz 2010 przyznawany przez magazyn „Euromoney”, tytuł Najlepszego Polskiego Banku w roku 2006, 2009 oraz 2010 magazynu „Global Finance”, a także trzykrotnie był uznawany za Najlepszy Bank w Polsce w roku  2009, 2008 i 2004 przez magazyn „The Banker” .

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która jest silnie zakorzeniona w 22 europejskich krajach, prowadzi prawie 9600 placówek oraz zatrudnia ponad 160 tys. osób, według stanu na koniec grudnia 2010 roku.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy