Konto Wiadomości branżowe

10 najlepszych startupów września

Portale Bankier.pl i MamBiznes.pl wspólnie z ekspertami rynku internetowego sporządziły ranking najlepszych startupów września 2011 roku. Jakie projekty pojawiły się ostatnio w polskim internecie? Czy mają szansę zaistnieć w sieci na dłużej? W ubiegłym miesiącu tytuł najlepszego startupa przypadł projektowi MyGudie.com, który wyprzedził serwisy Gurupa.pl i Beename.com – informuje analityk Bankier.pl, Grzegorz Marynowicz.

Do udziału przy wyborze najlepszego projektu internetowego września zaprosiliśmy przedstawicieli instytucji zajmujących się inwestowaniem w innowacyjne startupy. Eksperci ocenili 10 wytypowanych przez redakcje MamBiznes.pl i Bankier.pl projektów. Każdy startup został poddany analizie pod kątem czterech kryteriów (wagę poszczególnych kryteriów podajemy w nawiasie).

Specjaliści poddali ocenie: pomysł (0,25), wykonanie (0,3), grafikę (0,15) oraz model biznesowy (0,3). Za każdy z czterech analizowanych elementów ekspert mógł przyznać od 1do 10 punktów (nota najwyższa). Ostateczna ocena jest średnią ważoną poszczególnych czterech not cząstkowych. Na bazie rankingów wyłonionych przez poszczególnych ekspertów powstało finalne zestawienie 10 najlepszych startupów września.

Zwycięzcą rankingu 10 najlepszych startupów września został projekt Studentswatch.pl. Serwis współtworzą uczniowie, studenci i inne osoby do 45. roku życia, którzy mają możliwość wyrażania swojej opinii oraz korzystania z wielu ciekawych aplikacji. Aktywność w portalu wiąże się z gromadzeniem punktów, które będą wymieniane na pieniądze lub atrakcyjne nagrody. Twórcami projektu są Przemysław Wesołowski i Piotr Zimolzak – doktoranci w Uniwersytecie Warszawskim. Misją autorów interaktywnego systemu badań rynku i opinii jest podniesienie jakości i efektywności badań oraz obniżenie kosztów ich realizacji. Gratulacje należą się także twórcom projektów Hotprice.pl oraz iLunch.pl.

Więcej informacji w analizie przygotowanej przez analityka Bankier.pl, Grzegorza Marynowicza: http://www.bankier.pl/wiadomosc/10-najlepszych-startup-w-wrzesnia-2427863.html

Redakcja Serwisów Bankier.pl należąca do Grupa Allegro Sp. z o.o. zezwala na powielanie i rozpowszechnianie powyższego fragmentu utworu w całości, w dowolnych mediach na wszystkich polach eksploatacji. Pełna wersja utworu, dostępna na stronie http://www.bankier.pl/wiadomosc/10-najlepszych-startup-w-wrzesnia-2427863.html, może być bezpłatnie powielana i rozpowszechniana w całości lub w części wyłącznie w prasie drukowanej, w tytułach zarejestrowanych i kontrolowanych w Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, pod warunkiem spełnienia wymogów wynikających z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994r. Nr. 24 poz. 83 z późn. zm.), w szczególności pod warunkiem podania autora i źródła  pochodzenia utworu.

Similar Posts