Konto Wiadomości branżowe

Najlepsze konto dla studentów i młodzieży w ING

ING Bank Śląski oferuje najlepsze konta osobiste dla studentów oraz osób pomiędzy 13 a 18 rokiem życia – wynika z  rankingu opracowanego przez serwis Money.pl.

Serwis Money.pl przenalizował ofertę 33 banków, które mają w ofercie rachunek bieżący dla klientów indywidualnych. Najwyżej oceniano oferty banków, które nie pobierają opłat za aktywne korzystanie z kont. ING Bank Śląski zajął pierwsze miejsce w dwóch z trzech kategorii: konto dla studenta oraz konto dla młodzieży. W kategorii najlepsze konto osobiste bank zajął czwarte miejsce.

Ranking powstał na podstawie 41 kryteriów, które podzielono na trzy grupy. W pierwszej oceniano koszt i obsługę klienta, przede wszystkim opłaty za prowadzenie rachunku, wydanie i obsługę karty płatniczej, wypłaty z bankomatów oraz koszty przelewów. W drugiej grupie, w której weryfikowano dostęp do konta i środków, oceniano liczbę bezprowizyjnych bankomatów, obsługę konta przez internet i telefon oraz zabezpieczenia bankowości elektronicznej. Dodatkowe punkty przyznawano za możliwość wpłaty gotówki we wpłatomatach. W ostatniej grupie skupiono się na obsłudze klienta, biorąc pod uwagę m.in.: kompetencje pracowników obsługujących infolinie oraz czas oczekiwania na odpowiedź z banku.

Przypominamy, że Konto z Lwem Direct to bezpłatne konto osobiste z dostępem do pieniędzy przez internet, telefon, sieć bankomatów i oddziałów w całej Polsce. Najważniejsze korzyści to:

  • 0 zł za prowadzenie rachunku,
  • 0 zł za przelewy przez Internet w PLN (za wyjątkiem przelewów typu SORBNET),
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju,
  • 0 zł za użytkowanie kart Visa zbliżeniowa lub Debit Mastercard zbliżeniowa (jeżeli miesięczna wartość rozliczonych przez Bank transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą wyniesie co najmniej 100zł w okresie od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca).

W ramach oferty w ING Banku Śląskim, właściciele Kont Direct w wieku 18-26 lat nie są obciążani opłatą za pierwsze zamówienie lub pierwszą zmianę wizerunku Mojej Karty ING oraz pierwsze wydanie [email protected] wirtualnej ING Visa służącej do płatności w internecie. Dodatkowo, klienci Konta Direct w wieku 13-18 lat są zwolnione z opłaty za użytkowanie karty płatniczej do rachunku aż do uzyskania przez nich pełnoletności.  

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy