Kredyt mEmisja na akcje PGE SA w mBanku

Klienci, korzystający z usługi eMakler, mogą nabywać akcje Polskiej Grupy Energetycznej SA w ramach nowej oferty kredytu mEmisja.

mEmisja to kredyt na zakup akcji na rynku pierwotnym. mBank oferuje go Klientom korzystającym z usługi eMakler w związku z ofertą publiczną PGE SA.

1224073_money_Kwota kredytu na zakup akcji PGE SA wynosi minimum 10.000 zł, maksymalnie na ten cel można uzyskać 3.780.000 zł. Oprocentowanie kredytu ustalono na poziomie 5,53 proc. w skali roku. Odsetki naliczane będą od dnia 26 października br. Termin ostatecznej spłaty kredytu mEmisja upływa15 grudnia br. Maksymalny stosunek kwoty kredytu po podwyższeniu do środków własnych Klienta wynosi 10:1.

Prowizja za podwyższenie kwoty uzależniona jest od wysokości kredytu i wynosi:

* od 10.000 do 99.999 zł – 0,35 proc.
* od 100.000 do 499.999 – 0,3 proc.
* od 500.000 – 0,25 proc.

Umowę kredytową można podpisać w wybranych Centrach Finansowych mBanku, obsługujących umowy o kredyt mEmisja (konieczne jest wcześniejsze umówienie wizyty).

eMakler, zintegrowany z rachunkiem bieżącym w mBanku, z którego pobierane są automatycznie środki na zakup papierów wartościowych, daje ciągły dostęp do Giełdy, bez opłat za otwarcie i prowadzenie. W przypadku sprzedaży papierów i zamiany należności na środki płynne, następuje natychmiastowe ich przekazanie na rachunek Klienta.

PGE Polska Grupa Energetyczna SA jest największym producentem i dostawcą energii elektrycznej w Polsce oraz jedną z największych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej. Akcje spółki za pośrednictwem eMaklera mBanku oferowane są bez prowizji.

Authors

Related posts

Top