Wiadomości branżowe

Ericsson zmodernizuje sieć szkieletową T-Mobile na Słowacji

Ericsson został wybrany przez operatora T-Mobile Slovakia na głównego dostawcę mobilnej szkieletowej infrastruktury IP, oferując rozwiązania dotyczące Mobilnej Pakietowej Sieci Szkieletowej Ericsson (Mobile-PBN). Kontrakt obejmujący produkty SmartEdge firmy Redback zwiększy pojemność sieci oraz będzie zarządzał zwiększonym ruchem.

Kontrakt stanowi istotny krok w przejściu T-Mobile Slovakia na sieć all-IP. Rozwiązanie Mobile-PBN firmy Ericsson zapewnia całkowite przeniesienie IP dla całości ruchu i pozwoli T-Mobile Slovakia na wprowadzenie wysokiej jakości usług w sposób szybki, niezawodny i ekonomiczny.

W ramach umowy Ericsson będzie świadczył usługi obejmujące projektowanie sieci, wdrażanie, integrację i wsparcie systemowe.

Rozwiązanie Mobile-PBN firmy Ericsson dostarcza przebadaną infrastrukturę IP tak zoptymalizowaną, by poradzić sobie ze zwiększeniem ruchu pakietów danych. Wdrażanie już się rozpoczęło i jego zakończenie planowane jest przed końcem roku.

Kluczową cechą rozwiązania Mobile-PBN Ericsson jest zaawansowana technologia routera uzyskana od Redback Networks, firmy należącej do Ericsson. Platforma routera SmartEdge firmy Redback jest jedynym wielodostępowym routerem prostym, który wykorzystuje jeden modem sieciowy, aby dostarczać wszelkie połączenia danych, usługi głosowe i usługi sieci stacjonarnych i bezprzewodowych. Umożliwi T-Mobile Slovakia niezawodne i przewidywalne działania w zakresie świadczenia usług głosowych w czasie rzeczywistym i usług szerokopasmowych.

Farshid Ebrahimi-Ghajar, CTO w T-Mobile Slovakia, powiedział: „Wiodąca pozycja Ericsson pod względem technologii oraz wszechstronne możliwości umożliwią T-Mobile Slovakia zwiększenie pojemności sieci, aby dostarczać wysokiej jakości usługi multimedialne. Jesteśmy szczęśliwi, że we współpracy z Ericsson możemy podążać w stronę sieci all-IP kolejnej generacji."

Staffan Henriksson, Prezes Ericsson Slovakia, powiedział: „Ten znaczący projekt potwierdza po raz kolejny naszą bliską współpracę z T-Mobile Slovakia oraz podkreśla nasze powiązania. Rozwiązanie Ericsson pomoże T-Mobile Slovakia zwiększyć wydajność sieci oraz zaoferować abonentom najnowsze usługi multimedialne po niskich cenach."

Rozwiązanie dotyczące Mobilnej Pakietowej Sieci Szkieletowej Ericsson

Rozwiązanie Ericsson dotyczące Mobilnej Pakietowej Sieci Szkieletowej (Mobile-PBN) zapewnia infrastrukturę IP dla sieci GSM i WCDMA, wspierając usługi dotyczące pakietowego przesyłania danych, rozwiązania softswitch dla sieci bezprzewodowych oraz IMS. Zapewnia gwarancję jakości usług telekomunikacyjnych i został opracowany, aby zapewnić efektywny rozwój w kierunku sieci all-IP. Mobile-PBN to rozwiązanie zweryfikowane w laboratorium i sprawdzone w terenie, mające już ponad 100 zastosowań na świecie. Mobile-PBN przyspiesza wdrażanie nowej infrastruktury IP o krytycznym znaczeniu dla powodzenia akcji oraz zmniejsza koszty i ryzyko wdrożenia dla operatora.

O Redback Networks

Spółka należąca do Ericsson od stycznia 2007, Redback Networks sprzedała ponad 107 milionów licencji na dostęp do usług szerokopasmowych do 75% z grupy 20 największych na świecie operatorów telefonicznych. Redback dostarcza usługi szerokopasmowe kolejnej generacji, takie jak VoIP, IPTV, video na żądanie oraz hazard online. Redback Networks ma na świecie ponad 500 klientów operatorów, a jej siedziba mieści się w San Jose, Kalifornia (USA). Więcej informacji można uzyskać na stronie Redback Networks www.redback.com.

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich" poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 185 krajach, w 2007 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27,9 miliardów USD (189 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach Sztokholmu i NASDAQ.

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy