Wiadomości branżowe

Ericsson wdraża rozwiązania Public Ethernet w Tychach

Ericsson podpisał z władzami miasta Tychy list intencyjny na budowę sieci wielousługowej, która będzie wykorzystywała rozwiązania z rodziny Public Ethernet.

 

Public Ethernet zapewni mieszkańcom dostęp z jednego gniazdka do telewizji, internetu oraz telefonu. Rozwiązanie zwane Triple Play dostarczy telewizję kablową, szybki dostęp do internetu oraz usługę telefoniczną docelowo w 38 tysiącach mieszkań na terenie miasta Tychy. Infrastruktura dostarczona przez firmę Ericsson będzie również służyć jako sieć głosowa i przesyłu danych dla władz miejskich. Zostanie ona także wykorzystana w sterowaniu siecią ciepłowniczą PEC Tychy oraz będzie stanowić bazę do stworzenia systemu monitorowania miasta i realizacji projektu e-urząd.

 

Wykorzystanie rozwiązań Public Ethernet, przyniesie wiele oszczędności zarówno w wydatkach na infrastrukturę, jak i w eksploatacji, w porównaniu z tradycyjnymi technologiami wykorzystywanymi w telekomunikacji i przez operatorów telewizji kablowych. Rozwiązanie firmy Ericsson jest bardzo elastyczne. Daje ono możliwość łatwego wprowadzenia kolejnych, bardziej zaawansowanych usług, między innymi wideo na zadanie, czy wideokonferencji.

 

Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2007 roku.

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts