Wiadomości branżowe

Ericsson i Intel ogłosiły rozpoczęcie współpracy w zakresie usług szerokopasmowych

Ericsson ogłosił podjęcie współpracy z Intel Corporation w celu szybkiego wprowadzenia usług i aplikacji dla komputerów przenośnych. Usługi te oparte na dostępie szerokopasmowym i rozwiązaniach IMS firmy Ericsson oraz Intel ® Core™ Microarchitecture przeznaczone są dla użytkowników komputerów przenośnych i serwerów.  

Ericsson ogłosił podjęcie współpracy z Intel Corporation w celu szybkiego wprowadzenia usług i aplikacji dla komputerów przenośnych. Usługi te oparte na dostępie szerokopasmowym i rozwiązaniach IMS firmy Ericsson oraz Intel ® Core™ Microarchitecture przeznaczone są dla użytkowników komputerów przenośnych i serwerów.

 

Wspólne starania mają na celu przyśpieszenie przyjęcia przez rynek mobilnych usług szerokopasmowych i multimedialnych, poprzez skuteczniejsze zaspokojenia potrzeb klientów indywidualnych i przedsiębiorstw.

 

Obie spółki będą współpracować przy integracji rozwiązań dla operatorów sieci komórkowych, umożliwiając tym samym wzbogacenie oferty usług szerokopasmowych na telefon komórkowy skierowanej do przedsiębiorstw i klientów indywidualnych. Oferta zawiera szybki dostęp szerokopasmowy oraz bezpieczne i w pełni zarządzane środowisko komputera osobistego. Będzie to możliwe dzięki poprawie efektywności IT przedsiębiorstw, wprowadzenie wysokiej jakości rozwiązań multimedialnych oraz mobilnej rozrywki i usług internetowych.

 

Zintegrowane rozwiązania będą oparte na platformie HSPA firmy Ericsson – która zapewni dostęp szerokopasmowy użytkownikom komputerów przenośnych – oraz na platformie IMS kompatybilnej z rozwiązaniami firmy Intel. Gwarantują one satysfakcję użytkownika, bezpieczeństwo oraz niezawodność.

 

Współpraca obejmuje również marketing i programy dostosowania technologicznego oferowane Niezależnym Sprzedawcom Oprogramowania (ISV). Służą one opracowaniu, ocenie i wprowadzeniu na rynek aplikacji multimedialnych dla sieci komórkowych. W celu przyśpieszenia czasu wejścia na rynek nowych aplikacji obie firmy zapewnią programistom narzędzia wspomagające opracowanie aplikacji oraz wsparcie i szkolenia.

 

Bert Nordberg, Wiceprezes firmy Ericsson, powiedział: „Przenośny komputer z dostępem szerokopasmowym daje ekscytujące i istotne możliwości uzyskania przychodów operatorom sieci komórkowych. Z wielką przyjemnością ogłaszamy z firmą Intel tę wspólną inicjatywę, w której korzyści dla użytkowników końcowych stanowią klucz do możliwości stworzenia masowego rynku dla komputerów przenośnych z dostępem szerokopasmowym”.

 

Gordon Graylish, Wiceprezes i Dyrektor Generalny na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w firmie Intel, powiedział: „Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do współpracy z firmą Ericsson przy tworzeniu bogatych i łatwych w zastosowaniu usług multimedialnych dla użytkowników komputerów przenośnych”.

A to już wiesz?  Nestlé zainwestuje w Polsce 300 mln złotych

 

Zarówno Ericsson jak i Intel są zainteresowane pobudzaniem rozwoju rynku, w celu promocji otwartych standardów i ułatwienia wprowadzania nowych usług związanych z mobilnym dostępem szerokopasmowym. Celem jest przyspieszenie przyjęcia przez rynek usług multimedialnych takich jak elewizja interaktywna, gry, muzyka, czaty i rozwiązania dla przedsiębiorstw.

 

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy